Son Sorgulamalar

İnternetten Vergi Borcu Sorgulama, Vergi Borcu Ödeme


Gelir İdaresi Başkanlığı işlemlerimizin hızlı yürümesi için İnternet Vergi Dairesi adı altında bir sistem geliştirmiş ve bu sistem üzerinden işlemlerimizi kendimizin yapmasına imkan sağlamıştır. Bu sistemi kullanan kişiler zamandan tasarruf sağlayarak vergi işlemlerini daha kısa sürede ve sıra beklemeden yapmaktadırlar. İnternetten vergi borcu sorgulama, vergi borcu ödeme işlemlerinizi de bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi Nedir?

İnternet Vergi Dairesi Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı resmi bir web sayfasıdır. Bu web sayfası üzerinden kendi vergi dairenizle yapabileceğiniz işlemlerin büyük bir bölümünü yapabilmektesiniz. Sisteme giriş yönteminize göre yapabileceğiniz işlemler değişmektedir.

Mesela sisteme giriş yaparken TC Kimlik Numarası ile giriş seçerseniz borç ödeme işlemleri, motorlu taşıtlar, borç sorgulama, kira beyannamesi, ihbar işlemleri gibi işlemlerinizi yapabilmektesiniz.

İnternetten Vergi Borcu Sorgulama, Vergi Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

İnternet Vergi Dairesi Sistemine giriş yaptığınızda borç sorgulama ve ödeme başlığının altında bulunan genel borç sorgulama ve ödeme linkine tıklayın. Açılan yerden vergi tipinizi seçin, bağlı olduğunuz vergi dairenizi seçin, sorgulama yapmak istediğiniz vergi türünüzü seçip alt tarafta bulunan sorgula ve öde butonuna tıklayın. Bu şekilde yaptığınızda sizlere genel borcunuz listelenecektir.

Listeden ödemek istediğiniz borcunuzu seçin ve ödeme işlemlerini gerçekleştirin.

İnternetten vergi borcu sorgulama, vergi borcunuzu internetten ödemek için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Kira Geliri Sorgulama başlıklı makalemizde İnternet Vergi Dairesi Başkanlığı, kira beyannamesi ve Kira geliri sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.