İnternetten Trafik Cezası Ödeme


İnternet çağını yaşayan toplumlar olarak artık birçok işlemi kurum binasına gitmeden resmi internet sitesinden yapabilmekteyiz. Trafik cezaları da bu internetten ödenebilecek duruma geldi.

Online olarak sorgulayıp değişik yöntemlerle yapılabilmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığının İnternet Vergi Dairesi de kredi kartı ile trafik cezası ödeme imkanı sunmaktadır. Sitesine gitmek için BURAYA tıklayın.

Daha sonra “Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme” bölümüne tıklıyorsunuz. İlgili alanları (Plaka, T.C. Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası ve Tescil Tarihi) doldurup sorgulama işlemiyle birlikte ödeme ekranına yöneliyorsunuz. Talimatları uygulayarak ödemenizi 02.00 – 22.00 saatleri arasında anlaşmalı bankların kredi kartlarıyla yapabilirsiniz. (Anlaşmalı bankalar ve formu doldurmanızla ilgili diğer bilgiler sitede mevcuttur.

Diğer bir ödeme yöntemi de dir. Örnek olarak İşBankasını anlattık birçok banka bu imkanı sunar ve benzer şekillerde ödeme imkanı sunar.

İş Bankası İle Trafik Cezası Ödeme

kredi-kartiyla-trafik-cezasi-odemeİş Bankası müşterileri internet bankacılığı sayesinde online trafik cezası ödeme işlemini gerçekleştirebilmektedir. İnternet bankacılığı için TIKLAYIN..

Giriş yaptıktan sonra: Ödemeler > MTV/Trafik cezası > Trafik cezası Ödeme- Sorgulama-İptal seçeneği seçilir ve sonra açılan ekranda iligli bölümler doldurulur. Daha sonra İşBankası kredi kartından ya da İşBankası hesabından ödeme yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum

  1. By Safo

  2. By yilmaz

Bir Cevap Yazın