Son Sorgulamalar

İnternetten Passolig Kartı Alma, Passolig Başvurusu


Çoğu ülkede olduğu gibi ülkemizde de futbol maçlarında seyircilerin düzeni konusunda sıkıntı yaşanmaktadır. Maç esnasında stadyumda bulunan seyircilerin nerelere yerleştirileceği, hangi taraftarın neler yapabileceği gibi birçok durumun açıklık kazanması gerekmektedir.Bu durumların açıklık kazanmaması hainde taraftarların davranışlarından o takım sorumlu tutulmakta ve ilgili takım ceza almaktadır.

Takımların seyircilerinin yüzünden ceza almamaları ve olay çıkaran seyircilerin kimlik tespitinin yapılabilmesi için Passolig uygulaması getirilmiştir. Bu uygulama sayesinde hangi koltukta oturan taraftarın neler yaptığı bilgisine erişilebilmektedir.

İnternetten Passolig Kartı Nasıl Alınır?

Passolig kartı ile kimin nereye oturacağı belli olduğu için herkes kendi yerinden sorumludur. Bu sebeple sizin yerinize başkasının oturmasının önüne geçilmiştir. Günümüzdeki çoğu uygulama gibi Passolig başvuru işlemi de internet üzerinden yapılabilmektedir. Aşağıda size vereceğimiz bağlantıyı kullanarak internet üzerinden Passolig kartı başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Böyece internetten Passolig kartı alabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Bunlar; ilgili alanlara yazacağınız bilgileri doğru ve eksiksiz yazmaktır. Mesela cep telefonu bilginizin doğru olması gerekmektedir. Çünkü cep telefonunuza doğrulama mesajı gönderilmektedir.

passolig-nasil-alinirPassolig kart başvurusu işlemleri adım adım yapılmaktadır. İlgili bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan sayfada sizden bazı alanları doldurmanız istenecektir. Bu alanlar TC kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak, takımınızı ve e-posta adresinizi yazın. Alt tarafta bulunan “Süper Lig ve 1. Lig’de oynanacak futbol karşılaşmaları ve bilet satışları ile ilgili elektronik iletişim araçları vasıtasıyla bilgilendirilmem, fırsat ve kampanyalardan haberdar olmam için TFF ve Passolig markalarından yapılacak ticari elektronik iletilerin gönderilmesi amacıyla onay veriyorum.” yazısını işaretleyin.

Diğer aşamada fotoğraf yükleme ve ardından kredi kartıyla ödeme işlemlerinizi gerçekleştirin. Ödemenizi kredi kartınızla, nakit veya promosyon kodunuzla gerçekleştirin.

Passolig Kartınız kurye aracılığıyla belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Ayrıca dilerseniz kartınızı belirli PTT şubelerinden ya da stadyum gişelerinden de teslim alabilirsiniz.

İnternetten Passolig kartı almak, Passolig başvuru ekranına ulaşmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Özel Plaka Sorgulama başlıklı makalemizde Özel plaka, Özel plaka fiyatları ve özel plaka sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Ümraniye Belediyesi Şikayet, Dilek ve Öneri

Ümraniye İlçesi çok köklü bir geçmişe sahiptir. Bu sebepledir ki birçok medeniyetleri üzerinde görmüştür. Ümraniye …

3 Yorumlar

  1. Passolig olmaması da bir bahane değil. Passolig başvurusu 5 dk internetten

  2. yaklaşık 2 ay önce ödemesini internetten yaptığım passolig kartım halen tarafıma ulaştırılmadı. Beklemedeyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.