Son Sorgulamalar

İnternetten Google Maps Alan Hesaplama


Bilişim teknolojilerinin gelişmesi ile birçok hizmeti internet dünyası ayağımıza kadar getirmiştir. Bu teknolojinin gelişimi çoğu işi genelde olumlu olarak etkilemiş ve bizlere zamandan tasarruf etmemizi sağlamıştır. İnternetten fatura sorgulama, internetten askerlik bilgisi sorgulama, fatura ödeme gibi işlemlerimizi artık internet üzerinden yapmamız mümkündür. Bütün bu sorgulamaların yanında internet üzerinden Google Maps üzerinden alan hesaplama bazı işlemleri de yapabilmekteyiz.

İnternetten Mesafe Hesaplama Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden mesafe hesaplama işleminizi kendiniz de yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için Google Maps sitesine girmelisiniz.

Google Maps mesafe hesaplama işlemi için istediğiniz yerleri işaretleyin. Bu işlemi harita üzerinde sağ tıklayıp “Mesafe Ölç” menüsünü tıklayarak yapmalısınız. Daha sonra ekrana gelecek olan birinci noktayı başlangıç noktanızın olduğu yere taşıyın. Böylece başlangıç noktasını belirlemiş olduk. Bu nokta ile nerenin mesafesi ölçülecek ise oraya da fare ile tıkladığınızda beyaz bir çizgi belirecek ve bu çizgi üzerinde iki noktanın arasındaki mesafe metre cinsinden yazacaktır. Buradaki mesafe ölçümü kuş uçuşu hesabıdır. Fakat daha ayrıntılı ölçüm yapmak isterseniz tıkladıkça oluşan nokta sayısını arttırmalısınız. Bu şekilde daha gerçekçi sonuca erişebilirsiniz.

İnternetten Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?

İnternetten-alan-hesaplamaİnternet üzerinden Google Maps aracılığı ile mesafe hesaplayabileceğiniz gibi Google Maps alan hesaplama işlemi ile de yüz ölçüm yani alanda hesaplayabilirsiniz. Almak istediğiniz arazinin yada satmak istediğiniz arazinin, arsanın kaç metrekare olduğunu hesaplamak için Google Maps’a girin ve sağ tıklayıp “Mesafe Ölç” menüsüne tıklayın. Ekranda görünecek olan noktayı seçmek istediğiniz alanın kenarına getirerek ölçmek istediğiniz alan üzerinde fare ile tıklayarak noktalar oluşturun. Bu noktalarla seçiminizi başladığınız noktaya getirin. Seçimi tamamlamışsanız ekranınızın sol üst kısmında toplam alan metrekare cinsinden yazılı olacaktır. Seçim işlemi esnasında ölçmek istediğiniz alan üzerine yakınlaşarak nokta sayısını arttırma işlemi ile de daha detaylı ve daha doğru hesaplama yapmış olursunuz.

Böylece arazinizin ölçümünü araziye gitmeden, internet üzerinden hesaplamış olursunuz.

İnternet üzerinden alan hesaplaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. Google İle İlgili Bilmediğiniz Rakamlar – Günümüzde neredeyse artık “İnternetten bir araştıralım”ın yerini “Goo…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.