Son Sorgulamalar

İnternet Hızı Sorgulama


Günümüzün kaçınılmaz iki tane aracı akıllı telefon ve internettir. İnternet artık çoğu evlere girmiş bulunmaktadır. Bu kadar hızlı yayılan ve tutulan bir teknolojinin haliyle kendisini geliştirmesi, hızının artması gerekmektedir.

İnternet hızı çoğu uygulamaları açmak, televizyon keyfini internet üzerinden yaşamak gibi işlerimiz için gereklidir. İnternet hızınızı internette yapacağınız işlemlere, uygulamalara göre belirlemeniz gerekmektedir. Eğer ki internet üzerinden herhangi bir uygulama ile işlem yapıyorsanız veya internet üzerinden konferans sistemi yolu ile görüşme yapıyorsanız bu durumda internet hızınızın yüksek olması gerekmektedir.

Mesela internet hızı 4 Mbps ye kadar olan bir bağlantıda internet kullanım hızı 3.5 Mbps civarındadır. İnternet bağlantı hızınızı öğrenmek artık çok kolaydır. Çünkü TTNET internet hizmeti verirken bu bağlantı hızına 4 Mbps’ye kadar hız hakkı vermiştir. Yani 4 Mbps’yi bulamaz ama 4 Mbps’ye yaklaşırsınız.

İnternet Bağlantı Hızımı Nasıl Öğrenebilirim?

İnternet bağlantı hızınızı öğrenmek artık çok kolaydır. İnternet hızınızı öğrenmek için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda karşınıza TTNET hız testi sayfası çıkacaktır. Bu sayfada TTNET ile yapmış olduğunuz anlaşmadaki hız aralığını seçmelisiniz. Ardından bağlı bulunduğunuz internet bölgesini harita üzerinden tıklayarak seçmelisiniz.

ttnet-hiz-testiBu işlemleri yaparken sonucun daha sağlıklı olması açısından internet hattınızda başka internet kullanıcısı o anda olmamalı ve bilgisayarınızı kablo ile bağlamalısınız.

Gerekli seçimleri yaptıktan sonra internet hız testi başlatılacak ve size iki tane hız testi sonucu gösterilecektir. Birincisi internet download hızı, ikincisi de internet upload hızı. Bunlardan birincisi internet bağlantı hızınız olarak kabul edilir.

donload hızı olarak gösterilen sonuç sizin internetten dosya indirme hızınız, upload hızı olarak gösterilen sonuçta sizin internete dosya yükleme hızınızdır.

İnternet bağlantı hızınızı öğrenmek için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Şifresiz SGK Sorgulama başlıklı makalemizde 4/A hizmet dökümü, 4/B hizmet dökümü ve 4/C hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

3 Yorumlar

  1. netflix geldi de, sor bakalım internet hızı, adil kullanım kotası nasıl türkiye’de. sor bakalım ultra hd indirebilecek baba yiğit var mı?

  2. 4.5G’ye geçtikten sonra internet hızı berbat olan hattımı ‘a taşıdım. Umarım pişman olmam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.