Son Sorgulamalar

İmei Sorgulama, İmei Öğrenme


İmei kodu her cep telefonuna özel olan 14 haneli bir koddur. Bu kod 16 haneli de olabilmektedir. İmei kodu cep telefonlarımızın kaybolma, çalınma gibi durumlarında kullanılan özel bir koddur. Cep telefonumuz çalındığında herhangi bir yerden bu imei kodu sinyal verirse cep telefonumuz bulunabilmektedir. Bu yüzden cep telefonlarımızın imei numarasını bilmemiz ve saklamamız gerekmektedir.

İmei Kodu Nasıl Öğrenilir?

İmei kodunuzu kendiniz de öğrenebilmektesiniz. İmei kodunuzu ister e-devlet üzerinden, isterseniz de cep telefonunuz üzerinden öğrenmeniz mümkündür.

E-devlet sistemi üzerinden İmei sorgulama işleminizi yapmak için e-devlet sistemine giriş yapıp BTK üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu sistem yoğun bir şekilde kullanıldığı için işlem esnasında sistem sizi sıraya alıp bekletebilmektedir.

İmei sorgulama işleminizi cep telefonunuz üzerinden rahatlıkla yapabilmektesiniz. Cep telefonunuzun arama bölümüne gelip *#06# tuşlarını tuşlayarak İmei kodu sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Marmara Üniversitesi Pendik EAH İnternetten Online Randevu Alma başlıklı makalemizde Marmara Üniversitesi Pendik EAH internetten online randevu alma ve Marmara Üniversitesi Pendik EAH telefonla randevu alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.