Son Sorgulamalar

İhale Sorgulama


Bir iş ya da malı almak üzere toplanan katılımcıların ihalenin türüne göre fiyat yükseltip azaltmasıyla en uygun teklifi vererek o mal ya da işe sahip olma eylemidir. İhalelerde rekabet ortamı söz konusudur işi ya da malı verecek taraf da en kazançlı ve uygun çıkacağı şekilde bir katılımcıyla anlaşır.

Yapılan ihaleleri n sonuçlarını sorgulama işlemine de ihale sorgulama denmektedir. Bu tür ihalelerin yayınlanması KİK yani Kamu İhale Kurumu tarafından yapılmaktadır. İhale sorgulama işlemi KİK’in sitesinden yapıldığı gibi E-Devlet üzerinden de yapılabilir.

E-Devletten İhale sorgulamak için TIKLAYINIZ…

ihale-sorgulamaİhale yasa kapsamı,  ihale türü, ihale usulü, ihale tarih aralığı ve ihale kayıt o gibi yerleri doldurup devama tıklayınca ilk aşamayı geçmiş olacaksınız sorgulama işlemine devam etmeniz gerekmektedir. İşleminiz 4 aşama sürecektir bu aşamadan sonra kalan aşamalar; ihale arama sonucu, ihale detayı, ihale açıklama aşamalarıdır.

KİK’ten ihale sorgulamak için TIKLAYINIZ…

Elektronik Kamu Alımları Formu ekap’tan sorgulanır. Adresi ziyaret ettiğinizde hızlı arama, detaylı arama ve sektörel arama olarak 3 farklı arama türü mevcuttur. Siz yapacağınız sorgulamaya göre bir tür seçip işleminizi buradan da yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Açık Öğretim Lisesi 8-9 Aralık 2018 Sınav Giriş Belgesi Alma

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için her yıl düzenli olarak sınav yapılmaktadır. Bu sınavlara sınav öncesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.