İhale Sorgulama


Bir iş ya da malı almak üzere toplanan katılımcıların ihalenin türüne göre fiyat yükseltip azaltmasıyla en uygun teklifi vererek o mal ya da işe sahip olma eylemidir. İhalelerde rekabet ortamı söz konusudur işi ya da malı verecek taraf da en kazançlı ve uygun çıkacağı şekilde bir katılımcıyla anlaşır.

Yapılan ihaleleri n sonuçlarını sorgulama işlemine de denmektedir. Bu tür ihalelerin yayınlanması KİK yani Kamu İhale Kurumu tarafından yapılmaktadır. İhale sorgulama işlemi KİK’in sitesinden yapıldığı gibi E-Devlet üzerinden de yapılabilir.

için TIKLAYINIZ…

ihale-sorgulamaİhale yasa kapsamı,  ihale türü, ihale usulü, ihale tarih aralığı ve ihale kayıt o gibi yerleri doldurup devama tıklayınca ilk aşamayı geçmiş olacaksınız sorgulama işlemine devam etmeniz gerekmektedir. İşleminiz 4 aşama sürecektir bu aşamadan sonra kalan aşamalar; ihale arama sonucu, ihale detayı, ihale açıklama aşamalarıdır.

için TIKLAYINIZ…

Elektronik Kamu Alımları Formu ekap’tan sorgulanır. Adresi ziyaret ettiğinizde hızlı arama, detaylı arama ve sektörel arama olarak 3 farklı arama türü mevcuttur. Siz yapacağınız sorgulamaya göre bir tür seçip işleminizi buradan da yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın