Son Sorgulamalar

İDO Online Bilet Alma


Ülkemizde özellikle bazı bölgelerimizde(İstanbul, Bursa, İzmit..) ulaşım sorunu bulunmaktadır. İnsanlar iki mesafe arasını, mesafe kısa bile olsa çok uzun zamanlarda kat edebilmektedir. Bu sorun ülkemizdeki kentsel yapılaşmanın düzgün ve planlı olmayışından dolayı diğer illerimizde de baş göstermeye başlamıştır. Ülkemizde çoğu yere yeni yeni binalar, yapılar yapılmakta fakat bu yapıları kullanacak kişiler için araç park yeri veya ulaşım imkanı düzgün yapılmamaktadır.

Ülkemizdeki ulaşım sorunu ile baş edebilmek için çeşitli seçenekler denenmiştir. Tramvay, metro, şehir içi servisleri, belediye otobüsleri gibi seçenekler artık bize yetmemiş ve denizden ulaşım yapmak için deniz otobüsleri seferlerine başlanmıştır. Hatta İstanbul içinde gelecek zamanlarda havada bulunan raylar üzerinden taşıma yapılması düşünülmektedir. Artık iki merkez arası mesafeyi deniz otobüsleri ile kat etmekteyiz. Bu seferler İstanbul’un ilçelerine olabileceği gibi İstanbul dışına Bursa, Bandırma gibi şehirlere de yapılabilmektedir.

ido2İstanbul Deniz Otobüsleri yani kısa adıyla İDO bu seferlere verilen isimdir. İDO sadece sizi değil aracınızı da taşıyabilmektedir. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) önceleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalıştırılırken artık özelleşmiştir. İDO Yenikapı, Bursa, Bandırma, Yalova, Yalova DO, Pendik, Armutlu, Armutlu Tatil Köyü, Avsa Adası, Marmara Adası, Bostancı, Kartal, Kadıköy, Kadıköy DO, Çınarcık, Esenköy, Kumla merkezlerinden seferler düzenlenmektedir.

İDO Online Bilet Nasıl Alırım?

İDO ‘dan online olarak bilet almak için aşağıda size verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada nereden nereye gideceğinizi, tek yön mü çift yönmü, araçlımı gideceğinizi yoksa araçsız mı gideceğinizi, ve yaş grubunuzu belirleyip “Devam Et” butonuna tıklayın.

Açılacak olan sayfa bilgilendirme sayfasıdır. İDO ücretsiz yararlanabilecek kişileri, yaş gruplarını buradan görebilirsiniz. Bu bölümde alt tarafta bulunan “Devam Et” butonuna tıklayın. Açılacak olan sayfada sizlere İDO seferleri listelenecektir. Gitmek istediğiniz seferin üzerine tıklayıp seçiminizi yapın ve devam et diyerek kalan bölümde sizden istenen bölümleri doldurup İDO’dan online biletinizi alın.

İDO online bilet almak için tıklayın…

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
ido online bilet, ido bilet sorgulama, ido bilet alma

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. Ne zaman online ido bilet alsam seferler iptal. O iptaller hep benim yüzümden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.