Son Sorgulamalar

HGS Nedir?


Açılımı Hızlı Geçiş Sistemi olan HGS otoban ve köprülerden hiç durmadan geçiş yapmanızı sağlamaktadır. Otomatik Geçiş Sistemi (OGS)’den sonra Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanıma sunulmuştur. HGS etiketlerini PTT’den veya ilgili bankalardan alabiliyorsunuz.
HGS etiketini aldığınızda HGS etiketinin bakiye yüklenmesini kredi kartınıza bağlayarak bakiyeniz azaldığında kredi kartınızdan bakiyenin otomatik olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
HGS etiketini aracınızın ön camına yapıştırmalısınız. Aracınızın ön camında yapıştıracağınız konum aracınızın dikiz aynasının bulunduğu konuma göre değişmektedir.
HGS Nereye Yapıştırılır?
Dikiz aynanız cama monteli olan araçlarda dikiz aynasının 5 cm altına, dikiz aynası tavana monteli olan araçlarda da dikiz aynasının 10 cm aşağısına ön camı ortalayacak şekilde yapıştırılmalıdır. Ön camı düz olan kamyon, otobüs gibi büyük araçlarda ise ön camın alt kısmından 5 cm yukarıya camın ortasına yapıştırılmalıdır.

Bu yapıştırmaların haricinde herhangi bir konuma yapıştırdığınızda cihaz HGS etiketinizi okumayabilir ve size kaçak geçiş yaptınız uyarısı verebilir.

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. Gönül yoluna girmeye kalksak HGS bakiyemiz yetmez be kardeşim

  2. tam bir rezaletti bugün yaşananlar!!! bugün aracımıza ait hgs yi iptal ettirmek istedik.fakat alt iki saat bekletildik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.