Son Sorgulamalar

HGS Borç Ödeme


HGS trafikte hızlı geçiş sistemi olarak adlandırılmaktadır. HGS etiketi olan bir aracın HGS olan bir köprü, otoban gibi yollardan geçişi esnasında kişinin HGS bakiyesinden ilgili miktar düşülmektedir. HGS için kredi kartınızdan otomatik dolum talimatı vererek geçişlerinizden sonra azalan bakiyenizin tekrar yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece HGS bakiyesi azalınca sistem kredi kartınızdan otomatik olarak HGS yükleme işlemi yapacak ve bu işlemi kredi kartınıza borç olarak yansıtacaktır.

HGS Borç Ödeme

HGS borçlanması iki şekilde olmaktadır. Birincisi HGS etiketi olmayan bir aracın HGS etiketi isteyen bir yoldan geçmesi sonucu araca yazılan HGS borçlanması, ikincisi de HGS etiketi olan ve kredi kartından otomatik TL yükleme işlemi talimatı vermeyen kişilerin HGS bakiyesinin yetersizliğinden kaynaklanan borçlanmadır.

Burada kişilerin HGS borcunun olup olmadığını öğrenebilmeleri için HGS borç sorgulama işlemini yapmaları gerekmektedir. Aşağıda sizlere HGS borç sorgulama işleminizi yapabileceğiniz bir link verilmiştir. Bu linki tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan ekranda eğer kayıtlı müşteri iseniz HGS müşteri hizmetleri giriş butonuna tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Kayıtlı müşteri değilseniz HGS müşteri hizmetleri üye olma butonuna tıklayarak sisteme üye olabilirsiniz.

HGS kaçak geçiş ihlali sorgulama işlemi içinse ilgili sayfadaki butona tıklayıp araç plaka numaranızı yazıp sorgulayabilirsiniz.

Yukarıdaki sorgulamalar sonucunda HGS borcunuz bulunuyorsa HGS borç ödeme işlemini yapmalısınız. Bu işlem için en iyi yöntem PTT’ye başvuruda bulunmaktır.

HGS boç sorgulama ekranına ulaşmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Araç Kilometre Sorgulama başlıklı makalemizde araç kilometre düşürme ve araç kilometre sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.