Son Sorgulamalar

Hava Durumu Sorgulama


Hava durumu bir bölgenin gelecek gün ve haftalardaki olması beklenen hava tahminlerinden oluşmaktadır. Bu tahminler yapılırken somut veriler değerlendirilerek hangi günlerde hangi bölgenin hava durumu nasıl olacak tahmin edilir.

Hava tahmini için meteorolojiden faydalanabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin hava durumunu tahminini eğer siz o bölgede yabancı veya yeni iseniz bölgenizde uzun süredir ikamet eden yaşlı insanlara da sorabilirsiniz. Çünkü ülkemizde her ne kadar meteoroloji müdürlüğü teknoloji sayesinde hava durumunu tahmin etse de yaşlı insanların tahminleri bazen daha tutarlı olmaktadır

hava-durumuHava tahmini meteorolojinin uzay görüntüleri, yer verileri, deniz verileri gibi verileri bir araya getirip değerlendirmesinden oluşur. Hava durumu sorgulama işlemini aşağıda size vermiş olduğumuz link yardımıyla yapabilirsiniz.

İlgili linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada saatlik hava durumu, günlük hava durumu, 5 günlük hava durumu ve uzun vadeli hava durumu seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerden istediğinizi seçip hava durumu sorgulamasını yapabilirsiniz.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu sorgulama sayfasına ulaşmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde BİMER başvuru sonucunuzu öğrenmek ve BİMER başvuru sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. Basın toplantısında meteorolojik tahmin/hava durumu, yağışlar, barajlardaki doluluk oranlarıyla alakalı bilgi verdik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.