Son Sorgulamalar

Hastane Randevusu İptal Etme


Ülkemiz insanlarının belki de kullanmayı en çok sevdiği uygulama olan hastane randevu sistemi birçok kolaylıklar sağlamaktadır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile dilediğiniz hastaneden, dilediğiniz, doktordan, dilediğiniz saatte randevu almanız mümkündür. Yapmanız gereken MHRS sistemine ye olduktan sonra bu sisteme giriş yaparak randevu almak. Merkezi Hekim Randevu Sistemini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız MHRS Hastaneden Randevu Alma başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. MHRS ‘den randevu aldığınızda randevu saatinizden 15 dakika öncesinde randevu aldığınız hastanede olmanız gerekmektedir.

Hastane Randevusunu Nasıl İptal Ederim?

Hastane randevunuzu, randevunuza gitmeyecekseniz iptal ettirebilirsiniz. Hastaneden almış olduğunuz randevunuza gitmeyip randevunuzu iptal etmezseniz muayene olmuş gibi işlem görürsünüz. Böylece 1 muayene ücreti size yansıtılır. Daha sonraki zamanlarda eczaneye gittiğinizde muayene ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Çünkü siz randevuyu iptal ettirmemiş iseniz aynı zamanda başkasının o saatte randevu alıp muayene omasını engellemiş olursunuz.

randevu-iptal-etmeHastane randevusu iptal etme işleminin farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri telefonunuzdan 182 hastane randevu sistemini arayıp almış olduğunuz randevunuzu iptal etmelerini isteyebilirsiniz. Hastane randevusunu iptal ettirmenin farklı bir yöntemi de Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Bu sistem üzerinde bulunan randevu geçmişim butonuna tıkladığınızda almış olduğunuz bütün randevularınız öncekilerde dahil olmak üzere listelenecektir. Bu listeden randevunuzu iptal etmek istediğinizi seçip iptal et butonuna tıklayın. Böylece MHRS üzerinden hastane randevusu iptal etme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

 

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Güngören Belediyesi Şikayet, Dilek ve Öneri

Kurumların dilek öneri ve şikayet gibi geri dönütleri alarak kendilerini düzenlemeleri, o kurumların kendisini geliştirmesini …

2 Yorumlar

  1. Online hastane randevusu alirken TC no yerine iki saattir okul numarami yazıyormuşum ? kafalar pırıl pırıl

  2. MHRS hastane randevusu almak icin ne yapilmali ? bitkiseltedavi sifamarket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.