Son Sorgulamalar

Genel Sağlık Sigorta Borcu Sorgulama


Genel Sağlık Sigortası, kısa adı ile GSS 1 Ocak 2012 yılı itibari ile yürürlüğe giren bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde sigortası olmayanlar da sigortalılar gibi sağlık hizmetinden yararlanmaktadır. 1 Ocak 2012 tarihi itibari ile hiç sigortası olmayan vatandaşlarımız genel sağlık sigortası kapsamında sigortaya bağlanmış ve sağlık hizmetlerinden yararlanmaya başlamışlardır. Bu hizmet karşılığında devlet vatandaşlarını sigorta kapsamına aldığı için borçlandırmıştır. Bu borçlanmadan haberdar olmayan vatandaşlarımızın borçları üst üste gelerek birikmektedir.

İnternetten Genel Sağlık Sigorta Borcu Nasıl Öğrenilir?

Genel sağlık sigortası (GSS) borçlarınızı öğrenebilmeniz için aşağıda sizinle bir link paylaşılmıştır. Bu linke tıkladığınızda e-devlet sistemi üzerinden genel sağlık sigortası borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

gss-borc-sorgulamaİlgili linke tıkladığınızda e devlet sistemine giriş yapmalısınız. E-devlet sistemine giriş farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Bu yöntemler e-devlet şifresi, e-imza, m-imza ve TC kimlik kartıdır. Bu yöntemlerden hangisi size uygunsa onu seçip giriş yaparak genel sağlık sigortası borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Genel sağlık sigortası borcunuzu öğrenmek için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan HAS Turizm İnternetten Online Bilet Alma başlıklı makalemizde HAS Turizm ve Has Turizm online bilet alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.