Gecikmiş Trafik Cezası Ödeme


Bizler her gün trafikte yol almaktayız. İş yerimize giderken, evimize giderken vs. Trafikte yol alırken trafik kurallarına uymamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ama bazen dikkatsizlik, bazen de aceleciliğimizden dolayı trafikte hata yapmamız mümkündür. Bu hataların sonucu olarak ta trafik cezası ile karşı karşıya kalmaktayız.

Nasıl Yapılır?

Trafikte almış olduğumuz cezaların 1 hafta içerisinde ödenmesinden dolayı bizler %25 oranında indirim sağlanmaktadır. Fakat bunu yapabilmemiz için ilk önce ceza alıp almadığımızı bilmemiz gereklidir. Ceza alıp almadığımızı öğrenmek için trafik cezası sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Trafik cezanız varsa internet üzerinden trafik cezanızı ödemeniz mümkündür. Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz link sayesinde Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi sitesi üzerinden giriş yaparak ilk önce borcunuzu sorgulayabilir, ardından da trafik cezası ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

Gecikmiş trafik cezası ödeme işleminizi yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Dur İhtarına Uymamanın Cezası Ne Kadar? başlıklı makalemizde Trafikte dur ihtarına uymamanın cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın