Son Sorgulamalar

Engelli Maaşı Sorgulama


Engelli olan vatandaşlarımızın yardımına her zamanki gibi devlet yardım elini uzatmaktadır. Devletimiz engelli olan vatandaşlarımızı belirli kriterler çerçevesinde değerlendirerek özürlü maaşı veya engelli maaşı adı altında bir ücret ödemektedir.

2022 sayılı kanun “65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun” kapsamında engelliler değerlendirilerek maaşa bağlanmaktadır.

Engelli Maaşı Kimlere Verilir?

Engelli olan bir kişi devletten maaş talep etme hakkı bulunmaktadır. Engelli maaşı, her engelli olan kişilere verilmez. Engelli olan vatandaşın gelir durumu değerlendirilir ve muhtaçlık durumuna göre engelli maaşı (özürlü maaşı) bağlanır. Bu maaş halk arasında 2022 özürlü maaşı veya 2022 engelli maaşı olarak bilinir. Engelli olan vatandaşın öncelikle engelli maaşına başvurması gerekir.

Engelli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

engelli-maasi-sorgulamaEngelli maaşı sorgulaması ESGM üzerinden yapılabilmektedir. Özürlü maaşınız var mı? Özürlü maaşınız ne kadar? gibi sorularınızın cevaplarını aşağıda size vermiş olduğumuz link vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Bu linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada sizden istenen alanları eksiksiz doldurup özürlü maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

Özürlü maaşı sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde BİMER başvuru sonucunuzu öğrenmek ve BİMER başvuru sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.