Son Sorgulamalar

Emekli Maaşı Hesaplama


Yıllar boyunca çalışan ve sonunda emeklerinin karşılığını alacağını hayal eden emekçilerimizin merak ettiği en güncel konulardan biri emekli maaşı hesaplama hususudur. Kimi zaman derin düşüncelere dalmamıza neden olan emekli maaşı, belli başlı kriterler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu kriterler arasında işe giriş tarihi, iş gücü kaybının yaşanıp yaşanmadığı gibi kavramlar başta gelmektedir. Ancak bunlardan en önemlisi de ilk kez SSK’lı olarak işe başlama tarihidir. Önemli bir hatırlatma olarak stajyerlik ve çıraklık gibi durumların bu kapsamda yer almadığını söyleyebiliriz.

emekli-maasi-hesaplama

Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır, Emekli Maaşımı Nasıl Öğrenebilirim?

Emekli maaşını hesaplamanın pratik bir yolu yok mudur? SGK resmi sitesinde, emekli vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla emekli maaşı hesaplama için bir uygulama koymuştur. Bu uygulamayı kullanabilmek için TC kimlik numarasına, SSK sicil numarasına, baba adına, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe bilgilerinize ve doğum tarihi bilgilerinize sahip olmanız gerekmektedir. Bu bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmeye dikkat ettiğiniz takdirde SGK emekli maaşı hesaplama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Böylece merakınız gidererek zahmetsizce işinizi halletmiş ve zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

Emekli maaşınızı hesaplamak için BURAYA TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. ÖĞRETMENLER 2016 YILINDA NE KADAR MAAŞ, EMEKLİ MAAŞI VE İKRAMİYESİ ALABİLECEKLER?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.