Son Sorgulamalar

Eba Öğretmen Şifresi Alma


Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi kapsamında eğitim bilişim ağı adı altında EBA sitesini yayın hayatına sokmuştur. Eğitim Bilişim Ağı(EBA)’da öğretmenler etkinlik ve materyal paylaşabilmektedirler.

Öğretmenlerin tabletlerini aktifleştirebilmeleri için ve eğitim bilişim ağı(EBA)’dan tam anlamıyla yararlanabilmeleri için eğitim bilişim ağı(EBA)’dan şifre almaları gerekmektedir. EBA şifresi olmayan öğretmen ve öğrencinin tableti aktifleştirilemez.

Bu yazısızda EBA’dan öğretmen şifresi nasıl alınır? Bunun hakkında bilgi vereceğiz.
Eğitim Bilişim Ağı(EBA)’den şifre almak için eba.gov.tr adresine girerek açılan sayfadan GİRİŞ düğmesine tıklamamız gerekiyor. Giriş bölümünde henüz bir EBA şifremiz olmadığı için MEBBİS girişi bölümüne tıklayarak MEBBİS kullanıcı adı ve şifremizle giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra bize EBA şifre oluşturma ekranı çıkacaktır. Bu bölümde şifremizi belirleyip oluştur butonunu tıklayarak şifre olşturma işlemini sonlandırıyoruz.

Artık EBA şifremiz oluşturulmuştur. Tabletinizi kablosuz ağa bağlayarak aktifleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
eba öğretmen girişi, eba öğretmen şifresi alma, eba admin şifresi, eba öğretmen şifre alma, e kurs şifre alma, ebaadmin sifresi, EBAAdmin şifre, e kurs eba kullanıcı adı, eba kurs öğrenci girişi, eba admin şifre

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

6 Yorumlar

  1. Kaç diğer branş EBA kullanıyor ? Bilişim şu yüzyılda sadece ders değil bir pusuladır aynı zamanda. MEB Bilisimcilerle Fatihi geliştirerek kaliteyi yakalayacak inşallah

  2. EBA Kayıtlı öğretmen oranları.İnandık başardık.

  3. MEB EBA E kurs öğrenci girişi eba öğretmen şifresi nasıl alınır?Cevap verebilirmisiniz lütfen

  4. Kurslar için EBA şifreniz eğer daha önce EBA şifresia almışsanız onu kullanabilirsiniz. Ama şifreniz yoksa okulunuzdan isteyebilirsiniz. Öğrenciye EBA şifresi verme işlemlerini öğretmenlerde yapabilir. Öğretmenler EBA şifresi ile EBA’ya giriş yapıp ekranın sağ üst tarafında bulunan isimlerine tıkladıktan sonra açılır menüden öğrenci EBA şifresi verme seçeneğini seçebilir. Daha sonra şifre vermek istediği öğrencinin TC kimlik numarasını yazıp onaylayınca sistem otomatik olarak 6 haneli bir şifre verecektir.

  5. Bilgisayardan ders çalışılmaz diyip Eba dan dk başı ödev gönderen öğretmen

  6. 2.EBA Fen Deneyleri Yarışmasında
    Aziz Sancar: “Eğer ben hayata bir kez daha gelmiş olsaydım öğretmen olmak isterdim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.