Son Sorgulamalar

E-okul Öğrenci Belgesi Alma


Öğrencilerimizin bazı işlerini görebilmeleri için öğrenci belgesi almak zorundadır. Bu belgeyi hastane, dersane gibi yerlerde kullanmaktadırlar. Öğrenci belgesi e-okul üzerinden alınmaktadır. E-okul sistemine giriş yaptıktan sonra öğrenci belgesi alınabilir.

E-okuldan Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

E-okul üzerinden öğrenci belgesi alma işlemi çok basittir. 2014-2015 eğitim öğretim yılın içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir uygulamaya geçiş yapılmış ve öğrenci belgesinin yerine öğrenim belgesi getirilmiştir. Artık öğrenci belgesi verilmeyecek bunun yerine öğrenim belgesi verilecektir. Sistemde öğrenim belgesi Ek-3 olarak geçmektedir.

Öğrenciler veya veliler öğrencinin e-okul sistemine giriş yaparak öğrenci belgesi veya yeni adıyla öğrenim belgesi alamaz. Öğrenim belgesi (Ek-3) okulllar tarafından alınabilmektedir. Okullar öğrencilerine öğrenim belgesini verirken imzalı, sayı numaralı ve mühürlü şekilde vermektedir. Buda öğrenim belgesine resmi bir nitelik kazandırmaktadır. Öğrencinin kendi sisteminden öğrenim belgesi alma yetkisi olsa bile imza, mühür ve sayı numarası veremeyeceği için herhangi bir resmi hükmü olmayacaktır.

Öğrenci Belgesi İle Öğrenim Belgesi(Ek-3) Arasında Ne Fark Var?

e-okul-yeniBilindiği gibi e-okul üzerinden öğrenci belgesi yerine artık öğrenim belgesi Ek-3 verilmektedir. İkisinin arasında biraz farklılık bulunmaktadır. Öğrenci belgesinin içeriğinde sadece “yukarıda açık kimliği yazılı olan filanca öğrenci okulumuzun devamlı öğrencisidir” şeklinde bir ibare bulunurken öğrenim belgesi üzerinde ise öğrencinin dönem notlarını gösterir tablo bulunmakta ve altında öğrencimiz şu sınıftan okulumuz öğrencisi olması/okulumuzdan ayrılması sebebiyle bu belge verilmiştir gibi bir ibare bulunmaktadır. Bu ibarede geçen okulumuzdan ayrılması ifadesi öğrenci okula devam ediyorsa üzeri çizilerek öğrenciye verilmelidir.

Kısacası öğrenciler veya veliler öğrencinin e-okul sistemine giriş yaparak öğrenci belgesi, yeni adıyla öğrenim belgesi alamazlar. Öğrenim belgesi almak için öğrencinin okuluna başvurması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan E-okul Öğrenci Haftalık Ders Programı başlıklı makalemizde devamsızlık durumu, haftalık ders programı ve sınav sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
e okul öğrenci belgesi, e okuldan öğrenci belgesi nasıl alınır, e okuldan öğrenci belgesi alma, e okul öğrenci belgesi alma, e okul öğrenci belgesi nasıl alınır, e okul öğrenci belgesi çıkarma, e okul öğrenci belgesi verme, öğrenci belgesi e okuldan nasıl alınır, e okuldan öğrenci belgesi, e okul öğrenci belgesi çıkartma

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. Bakanlık Robert Kolej’e öğrenci yerleştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.