Son Sorgulamalar

E-Müfredat Nedir?Nasıl Giriş Yapılır?


Kurumlar artık alt kurumlarını sistem üzerinden takip etme ihtiyacı duymaktadırlar. Bunu yaparken aynı zamanda alt kurumunun bilgilerine anında erişip, bunları veri havuzunda toplayarak onların durumlarını görebilmektedirler.

E-Müfredat Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş ve işlemleri belirli bir programa göre yürütülmektedir. Bu iş ve işlemlerin planlanmasını, yürütülmesini de Talim ve Terbiye Kurulu yapmaktadır. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan okul ve kurumlardaki zümre toplantıları, kitap inceleme işlemleri, yıllık planlar gibi işlemlerin birlikte yürütülmesi ve takip edilebilmesi için e-müfredat sistemini geliştirmiştir.

E-müfredat sistemi üzerinden okullar ve kurumlar toplantı duyurusu yapabilmekte, ve personelde bunu görebilmektedir. Ayrıca öğretmenlerin yıllık planları da yüklenebilmektedir.

E-Müfredat Sistemine Nasıl Girilir?

E-müfredat sistemi giriş işlemi e-mufredat.meb.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılmaktadır. Bu web sayfasını açtığınızda sisteme giriş yapmak için sizden kullanıcı adı ve şifresi isteyecektir. Bu alanda resmi okullarda MEBBİS kişisel kullanıcı adı ve şifresi ile, özel okullardaki öğretmenler ile ücretli öğretmenler e-okul kullanıcısı ile (E-Okul kullanıcı bilgilerinde kullanıcı adı mutlaka TC Kimlik No olmalıdır.) giriş yapabilmektedirler. Burada dikkat etmemiz gereken, e-müfredat giriş işlemlerinde kurumsal girişin olmadığı bilgisidir. E-müfredata giriş yapamıyorum, e-müfredat girilemiyor gibi bir durumla karşılaşıyorsanız öncelikle kişisel mebbis şifrenizin doğruluğunu kontrol edin ve ardından sistem yöneticisine durumu iletin.

Kişisel Mebbis şifrenizi bilmiyorsanız, okul veya kurumunuza dilekçe ile başvurarak mebbis şifrelerini alabilirler. Okulun mebbis şifresini vermesi için öğretmenin dilekçesini DYS üzerinden kayıt etmesi gerekmekte ve kurum mebbisi üzerinden işlem yaparken öğretmene gelecek kısa mesajdaki kodu sisteme yazmak zorundadır.

Milli Eğitim Bakanlığı e-müfredat sistemine giriş yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Şile Belediyesi Şikayet başlıklı makalemizde Şile Belediyesi Beyaz Masa, Şile Belediyesi çağrı merkezi ve Şile Belediyesi şikayet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.