Son Sorgulamalar

E-devlet Soyağacı Sorgulama


İnsanlar geçmişleri hakkında bilgi sahibi olmayı isterler. Bildikleri ise anne, baba, dede, babaanne, anneanne ve biliyorlarsa bunların bir üstüdür. Bundan öteye genelde çoğu kişi geçmişi hakkında pek bir şey bilmemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti e-devlet sistemi üzerinden işte bu bilemediğimiz geçmişimizi bizlere bildirmeye başlamıştır. Daha önceleri nüfus dairesine başvuru yaptıktan sonra öğrenebildiğiniz bu bilgileri bilgisayarınızdan öğrenmeniz için yapmanız gereken tek şey ise e-devlet sistemine giriş işlemidir.

E-devlet Soyağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden soyağacınızı, geçmişinizi bulabilmek için e-devlet sistemine giriş işlemini yapmalısınız. Sisteme nasıl giriş yapacağınızı bilmiyorsanız “E-devletSistemine Giriş” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra sistemde tam ekranınızın ortasında bulunan arama bölümüne e-devlet ast ve üst bilgisi yazıp arattırın. Bu arama sonucunda sistem sizi e-devlet ast ve üst bilgisi sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfa yardımı ile bilmediğiniz dedelerinizi öğrenmeniz mümkündür.

Sistem sizleri 1800’lü yılların başlarına kadar götürmektedir. Bundan daha geriye dönük bilgilere ulaşmak isterseniz o zaman, Osmanlı arşivlerine ulaşmanız gerekmektedir.

E-devlet sistemine giriş ve e-devlet soyağacı sorgulama işlemini yapmak için TIKLAYIN….

Bir önceki yazımız olan 31 Mart 2018 Açık Öğretim Ortaokulu Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı başlıklı makalemizde Açık Öğretim Ortaokulu çıkmış sınav soruları ve cevap anahtarları ve Açık Öğretim Ortaokulu sınavları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.