Son Sorgulamalar

E-Devlet Maaş Bordrosu Sorgulama


Herhangi bir iş yerinde çalışan kişiler için maaş bordrosu düzenlenmektedir. Bu maaş bordrosu ilgili iş yerinin muhasebecisi tarafından yapılmaktadır. Maaş bordrosunun üzerinde kişiye ait gelirler, giderler, kesilen tutarlar gibi bilgiler bulunmaktadır. Aşağıda sizlere e-devletten maaş bordrosunun nasıl alınacağını anlatacağız.

E-Devletten Maaş Bordrosu Nasıl Alınır?

Kişiye maaş bordrosu düzenlenmesi için kişi üzerine sigorta yaptırılmalıdır. Böylece maaş bilgisi sistem üzerinde görünmektedir. E-devlet maaş bordrosu sorgulama işlemini yapabilmeniz için e-devlet sistemine giriş işleminizi gerçekleştirin.

Ardından ana sayfadaki arama bölümüne Maliye Bakanlığı e-bordro hizmeti yazıp sorgulayın. Açılacak olan sayfada maaş bordrosu almak istediğiniz yılı ve o yılın hangi ayına ait bordro almak istiyorsanız o ayı seçip sorgula butonuna tıklayın.

Açılan sayfada adınıza düzenlenmiş olan bordrolar listelenecektir. Maaş bordrosu almak istediğiniz bordronun üzerine gelip görüntüle butonuna tıklayın. Bordronuz görüntülenecektir.Bordronuzu ister excel formatında, ister pdf formatında indirebilir ve yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Bordronuzu indirmek için üst bölümde bulunan bordro indir(excel) veya bordro görüntüle(pdf) butonlarına tıklayabilirsiniz.

E-devlet maaş bordrosu almak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan 31 Mart 2018 Açık Öğretim Ortaokulu Sınav Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde 31 Mart 2018 Açık Öğretim Ortaokulu sınav sonucu öğrenme ve Açık Öğretim Ortaokulu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.