Son Sorgulamalar

E-devlet Adli Para Cezası Sorgulama


Teknolojinin gelişmesi ve internetin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok işimizi bilgisayar ve hatta cep telefonlarından yapabilir olduk. Son yıllarda yapılan çalışmalar sayesinde birçok resmi işlerimizi de internette tek çatı altında birleşmiş oldu. İnternetten adli para cezası sorgulamaktan kira vergisi sorgulamaya kadar birçok işimizi E-Devletten yapabilmekteyiz.

E-Devlet Sitesinden Adli Para Cezası Nasıl Sorgulanır?

E Devlet sistemine giriş yapmak için şu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. Bkz. e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı, Banka.

En çok tercih edilen giriş yöntemlerinden biri TC kimlik numarası ve e devlet şifresi ile giriş yapmaktır. Eğer henüz bir e devlet şifresine sahip değilseniz genellikle merkez PTT şubelerinden edinilmektedir ve 3 TL gibi bir ödemesi vardır.

adli-para-cezasiGiriş yaptıktan sonra gerekli yönergeleri izleyerek E- devletten adli para cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Adli Para Cezası en az ve en fazla kaç gün için ödenmektedir?

İşlenilen suça göre en düşük adli para cezası 5 gün en fazla 730 gün olarak ödenmektedir.

TC Kimlik nuramarsı ile adli para cezası sorgulamak için TIKLAYINIZ…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. sağlık raporu mantıklı da adli sicili anlayamadım. Hangi adli duruma sahip kişiler araç kullanamaz? Edevlet uygulaması ne işe yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.