Son Sorgulamalar

E Beyanname Sorgulama


Ödenen vergilerden ne kadar şikayetçi olsak da devletlerin kendilerini idare edip vatandaşlarına hizmetler verebilmesi için çok gereklidir. Bu gerekliliğin yanında vergi kaçırmak da ülkemizde büyük suç teşkil etmektedir. Vatandaşlarımıza vergi vermenin önemli bir görev olduğu aşılanmak istenmektedir. Bununla ilgili hafta bile kutlanmaktadır.

Gelişen teknoloji ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte internet üzerinden yapılabilen işlemler sayesinde işlemlerimizi çok çabuk ve pratik bir şekilde yapabilmekteyiz. E beyanname işlemi de beyannamenin online yapılabilmesi işlemidir. Gelir İdaresi Başkanlığının internet vergi dairesi sistemi sayesinde kullanıcı adı, şifre ve parola ile oturum açıp online e beyanname sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

e-beyannameMerak ettiğiniz ve sık sorulan sorular için BURAYA tıklayınız.

E Beyanname sorgulama işlemi için TIKLAYINIZ…

Ardından sol üstteki kırmızı giriş butonuna tıklayıp kullanıcı adı, parola ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Sayfada, gerekli programlar, gerekli belgeler, kılavuzlar, e beyanname hazırlama kılavuzu, e beyanname tanıtım broşürü ve otomasyonlu vergi daireleri bulunmaktadır, inceleyebilirsiniz. Ayrıca 444 0 435 numaralı e-beyanname çağrı merkezini de arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. EmlakTerimleri_

    Kira geliri için e-beyanname nasıl verilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.