Son Sorgulamalar

Dur İhtarına Uymamanın Cezası Ne Kadar?


Trafikte hareket ederken trafik kurallarına göre hareket etmemiz gerekmektedir. Bu kurallar trafiğin daha seri akışını sağladığı için herkes tarafından uygulanmalıdır. Trafikte trafik akışının düzenlenmesi için trafik ışıkları, levhalar, çizgiler gibi o alanda bulunan uyarıcılara dikkat ederek akışı sağlamak gerekmektedir. Fakat bazen bu uyarıcıların yanında trafik polisi de trafik akışını yönlendirmekte ve akışı sağlamaktadır.

Dur İhtarına Uymamanın Cezası Ne Kadar?

Trafikte ne kadar ışık, levha çizgi gibi uyarıcılar olsa da o alanda trafik polisi bulunuyorsa trafik polisinin akışı sağlama düzenine göre hareket etmek gerekiyor. Trafik polisleri bazen trafiğin akışını sağlamak, bazende kontrol amaçlı yolda olabilmektedirler. Trafik polisleri kontrol amaçlı yol kesme işlemi esnasında sizlere gündüz ise el veya ellerindeki ufak levha ile gece ise el feneri ile durdurmaya çalışabilir.

Trafik polislerinin veya jandarma trafik gibi yolda kontrol amaçlı sizi durduran görevlilerin dur ihtarına uyulması gerekmektedir. Aksi taktirde doğrudan ceza yeme durumunuz söz konusudur. Bu yüzden trafik polislerine ve ilgili görevlilerin ihtarlarına uyulması gerekmektedir.

Trafikte dur ihtarına uymamanın cezası 243 TL olarak belirlenmiştir. Fakat bu sizin o anki yaptığınız davranışlardan veya diğer etmenlerden dolayı artabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan SGK Kıdem Tazminatı Nedir?Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde kıdem tazminatı ve kıdem tazminatı hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.