Son Sorgulamalar

Dul Maaşı Sorgulama


Ülkemizde yaşayan eşlerden emekli maaşına sahip olan eşin vefatı üzerine geriye kalan eşe devlet tarafından ölen eşin belli miktarı düşülerek kalan kısmı ödenir. Dul kalan eşe ödenen bu paraya ssk dul maaşı denir. Dul maaşını sadece kadınlar değil erkekler de alabilmektedir. Dul maaşını alabilmek için dul maaşı alabilme şartlarını taşımanız gerekmektedir.

SSK Dul Maaşı Nasıl Alınır?

Evli olan eşlerden maaş alan eşin ölmesi sebebi ile ödenen para(dul maaşı) kalan eşe ödenir. Bu ödemelerde paranın tamamı değil belli bir bölümü kesilerek hesaplamalar sonucunda kalan para ödenmektedir.

Dul maaşı alabilme şartları ise eşin herhangi bir sosyal güvenceye sahip olamaması olarak tanımlanabilmektedir. Yani sağ kalan eşin herhangi bir sigorta güvencesi olmamalıdır.

Dul Maaşı Nasıl Öğrenilir?

Dul maaşınızı genelde PTT kanalı ile aldığınız için dul maaşınızı almak için PTT’ye başvurmuş olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde aşağıda size vermiş olduğumuz link yardımı ile e-devlet üzerinden dul maaşı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapacağınız sorgulamalarda giriş işlemi için e-devlet şifresi gereklidir. E-devlet şifreniz yoksa PTT’ye başvurabilirsiniz.

Dul maaşı sorgulama işlemini yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan PTT Rapor Parası Sorgulama başlıklı makalemizde iş göremezlik parası ve PTT rapor parası sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.