Son Sorgulamalar

Deprem Sorgulama


Ülkemiz deprem kuşağında olması sebebiyle birçok fay hattına sahiptir. Fay hattı üzerinde bulunmayan bölge çok azdır. Bu yüzden ülkemizde sıklıkla büyüklü küçüklü depremler meydana gelmektedir. Bu depremlerin çoğunu hissetmeyebilirsiniz.

Ülkemizde meydana gelecek depremleri ölçmek amacıyla AFAD her ile bir deprem istasyonu kurmuştur. Bu sayede o ilde meydana gelen depremlerin ölçümünü yapmaktadır. Bu deprem ölçen istasyonların yerleştirileceği bölge seçilirken o ilin hangi ilçesine ve o ilçenin de şehir merkezinin biraz dışı tercih edilir. Çünkü deprem istasyon cihazı çok hassas olduğu için yakınından geçecek büyük bir araç bile bu istasyona deprem var uyarısında bulunarak o ilde deprem meydana geldi diye kayıtlara geçebilmektedir.

 deprem-sorgulamaÜlkemizin geçmişine baktığımızda büyük depremlerin olduğunu görmekteyiz. Aşağıda ülkemizde meydana gelen depremlerin tarih ve yer bilgisini görebilirsiniz.

  • 1939 Erzincan Depremi
  • 1943 Ladik Depremi
  • 1944 Bolu Gerede Depremi
  • 1983 Erzurum Depremi
  • 1999 Gölcük Depremi – İzmit
  • 1999 Düzce Depremi – Bolu
  • 2011 Van depremi

Ülkemizde meydana gelen en son depremler ise Kandilli Rasathanesi’nin sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Bu site üzerinde ülkemizdeki son dakika depremleri ve depremlerin tarih, saat, enlem boylam, depremin büyüklüğü ve yeri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Deprem sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Sahte Para Sorgulama başlıklı makalemizde para, sahte ve sahte para sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.