Son Sorgulamalar

DASK Adres Kodu Sorgulama, Adres Kodu Öğrenme


İçerisinde ikamet ettiğimiz evlerimizin her birinin adres kodları bulunmaktadır. Bu adres kodları açılımı “Doğal Afet Sigortaları Kurumu” olan DASK iş ve işlemlerinde kullanılmaktadır. DASK 2000 yılında kurulmuş olan bir kurumdur.

Adres Kodu nedir?

Adres kodu ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır. 1 Mart 2013’den itibaren zorunlu deprem sigortası poliçesi işlemlerinde ve daha birçok işlemde kullanılmaya başlanıyor. Zorunlu deprem sigortanızı kolayca yaptırmak ve deprem sonrasında size vakit kaybetmeden ulaşmamızı sağlamak için adres kodunuzu mutlaka öğrenmeniz sizin iş ve işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

DASK Adres Kodu Sorgulama, Adres Kodu Öğrenme

Adres kodu sorgulama, adres kodu öğrenme işlemi için aşağıda sizlere bir link vermiş bulunmaktayız. Bu linke tıklayarak içerisinde oturduğunuz dairenin, konutun adres kodunu 5 adımda rahatça öğrenebilirsiniz.

1.Adımda adres kodu öğren butonu veya adres kodu doğrula butonundan bize uygun olan tıklıyoruz. Biz bu adımda adres kodu öğreneceğimiz için adres kodu öğren butonuna tıklıyoruz.

2.Adımda bulunduğumuz il, ilçe, mahalle seçimlerini yapıyoruz.

3.Adımda cadde ve sokak seçimimizi yapıyoruz.

4. Adımda bina seçimizi yapıyoruz.

5.Adımda iç kapı numarası seçimini yapıyoruz.

Yukarıdaki adımları izlediğinizde 5.adımdan sonra adres kodunuz kırmızı alanın içerisinde görünecektir.

DASK adres kodu sorgulama, adres kodu öğrenme işlemini yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan E-devlet Soyağacı Sorgulama başlıklı makalemizde e-devlet ast ve üst bilgisi, e-devlet soyağacı sorgulama ve E-devletSistemine Giriş hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
dask adres kodu

Benzer Yazı

73/C Trafik Cezası Nedir?

Trafik cezaları belirli maddelerden oluşmaktadır. Her bir cezanın değişik maddeleri bulunmaktadır. Biz şoförler ise sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.