Son Sorgulamalar

ÇKS Sorgulama


Çiftçi kayıt sistemi diğer adıyla ÇKS çiftçilerimizin üretmiş olduğu ürünlerin izlenebilmesi ve rapor haline getirilmesi gibi işlemleri içermektedir. Çiftçi kayıt sistemi ile hangi çiftçi ne kadarlık arazi kullanıyor, bu arazilerde neler yetiştiriyor, hangi hayvanlara bakıyor gibi birçok bilginin kayıt altına alınmasını sağlamaktadır.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ÇKS uygulaması ile uygulanabilir tarımı geliştirme ve istatistik tutmayı amaçlamaktadır. ÇKS uygulamasının internetteki online ismi olan ÇKSBİLGİ ile de çiftçiye ait tarımsal bilgileri sistem üzerinden çiftçilere sunmaktadır. Aynı bölümde hayvansal bilgi alanı da bulunmaktadır. Fakat hayvansal üretim şu anda aktif değil yapım aşamasındadır.

ÇKS Sorgulama Nasıl Yapılır?

cks-sorgulamaİnternetten ÇKS sorgulama işlemi için aşağıda size vermiş olduğumuz linki kullanabilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda sağ alt tarafta giriş butonu bulunmaktadır. Giriş bölümüne tıklayıp açılacak olan yere TC kimlik numaranızı ve güvenlik için oluşturulmuş güvenlik kodunu yazdığınızda ÇKS sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bu servis sayesinde size ait olan tarımsal üretim bilgilerini görebilirsiniz. Bu bilgiler çiftçi kayıt sistemi, Türkvet, organik tarım bilgisi, örtü altı kayıt sistemi, arıcılık kayıt sistemi, iyi tarım uygulamaları kayıt sistemindeki üretim ve yetiştiricilik kayıtlarını kapsamaktadır.

ÇKS sorgulama işlemini yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Numara Taşıma Başvuru Sorgulama başlıklı makalemizde Hat taşıma, Numara taşıma başvuru sonucunuzu öğrenmek ve Numara taşıma işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
ÇKS SORGULAMA

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.