Son Sorgulamalar

Cep Telefonu İle Araç Sorgulama


Yeni bir araç alacağınız zaman almak istediğiniz aracın geçmişi hakkında bilgi alabilmek için türlü türlü yöntemler deneyebilirsiniz. Alacağınız araç bulunduğunuz bölgede ise aracın geçmişini rahatlıkla araştırabiliyorsunuz fakat araç bulunduğunuz bölgede değil de size uzak olan bir bölgede ise aracı sorgulamanız biraz daha zor olacaktır.

Cep Telefonu İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Aracı sorgulamak için cep telefonunuzdan mesaj yoluyla sorgulama yapabiliyorsunuz. Bu sistemin ado OTOKONTROL5664 tür. Bu sistem ile vatandaşlarımızın “araç hasar, poliçe, kaza ve mağdur bilgilerine” gibi bilgilere rahatlıkla ulaşabilmeleri hedeflenmiştir. Turkcell, Avea ve Vodafone ile bu sistem için anlaşma yapılmıştır. Bu operatörler üzerinden 5664’e mesaj atarak almak istediğiniz aracın hasar geçmişlerini, mağdur bilgilerini, trafik poliçesinin olup olmadığı bilgisini, eğer kazaya karışmış ise kaza tespit tutanaklarının durumunu öğrenebilirsiniz.

Bu sistem ücretli olup sistemin yaklaşık kullanım bedeli aşağıdaki gibidir.

  • Hasar 4.00 TL
  • Tutanak 4.00 TL
  • Trafik 4.00 TL
  • Kasko 4.00 TL
  • Mağdur 4.00​ TL

Plaka İle Araç Hasar Geçmişi Sorgulama

?????????????????????????????????????Almak istediğiniz aracın plakası daha önceden değiştirilmiş olsa bile bu sistemi kullanarak aracın hasar geçmişini öğrenmeniz mümkündür. Yapmanız gereken sadece cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne girip aracın plakasını yazıp 5664’e kısa mesaj olarak göndermek.

Örneğin almak istediğiniz aracın şimdiki plakası 34ABC001 ise bu plakayı cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne girip 5664’e kısa mesaj olarak gönderdiğinizde araç hasar geçmişi cep telefonunuza mesaj olarak gönderilecektir.

Şasi No İle Araç Hasar Geçmişi Sorgulama

Hasar geçmişini öğrenmek istediğiniz aracın şasi numarasını cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne girip HASAR S şasi numarası yazıp 5664’e gönderdiğinizde araç hasar geçmişi cep telefonunuza mesaj yoluyla gelecektir.

Örneğin HASAR S VF35CWJZE1K515615 yazıp 5664’e kısa mesaj olarak gönderdiğinizde cep telefonunuza hasar kaydı gönderilecektir.

Araç Plakası İle Hasar Tutanak Bilgisi Sorgulama

Almak istediğiniz araç daha önceden kazaya karışmışsa kazaya karışan araçların kusur oranlarını cep telefonuz yardımıyla öğrenebilirsiniz. Kaza Tespit Tutanağı(KTT) için yapmanız gereken sadece cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne girip KTT boşluk bırakıp aracın plakasını yazıp 5664’e göndermek.

Örneğin aracın plakası 34ABC001 ise mesaj bölümüne KTT 34ABC001 yazıp 5664’e göndermeniz yeterlidir.

TC Kimlik No İle Araç Hasar Tutanak Bilgisi Sorgulama

Aracın sahibinin TC kimlik numarası ile Kaza Tespit Tutanağı(KTT) sorgulaması yapmanız mümkündür. Yapmanız gereken sadece cep telefonunuzun mesaj bölümüne girip KTT boşluk araç sahibinin TC kimlik numarasını yazdıktan sonra 5664’e kısa mesaj olarak göndermek.

Örneğin: KTT 12345678910

Tramer No İle Araç Hasar Tutanak Bilgisi Sorgulama

arac-sorguTramer numarası ile Kaza Tespit Tutanağı(KTT) sorgulaması yapmanız mümkündür. Yapmanız gereken sadece cep telefonunuzun mesaj yazma bölümne gelip KTT boşluk tramer numarasını yazıp 5664’e kısa mesaj olarak göndermek.

Örneğin: KTT 20844

 Cep Telefonu İle Araç Poliçe Bilgisi Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak kasko yada trafik sigortanızın yürürlükte olup olmadığı bilgisini öğrenebilirsiniz. Sigortanızın ne zaman sonlanacağı bilgisi de cep telefonunuza gelmektedir. Araç poliçe bilginizi ve trafik poliçenize uygulanmış olan hasarsızlık indirim oranını öğrenmek için yapmanız gereken trafik sigortası için TRAFIK, kasko sigortası içim KASKO yazıp boşlık bırakıp aracın plakasını yazdıktan sonra 5664’e kısa mesaj olarak göndermek.

Örneğin:
TRAFIK 34ABC001
KASKO 34ABC001

 Aynı işlemi şasi no ile yapmak istiyorsanız trafik  sigorta poliçesi için TRAFİK boşluk şasi no, kasko sigorta poliçesi için KASKO boşluk şasi no yazıp 5664’e göndermeniz yeterlidir.

Örneğin:
TRAFIK S CF6941083022
KASKO S CF6941083022

Trafik Kazası Mağdur Bilgisi Sorgulama

Trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağı bilgisini cep telefonunuz yardımıyla öğrenmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken sadece cep telefonunuzun mesaj bölümüne gelip MAĞDUR yazdıktan sonra boşluk bırakıp kişinin TC numarasını yazmak ve 5664’e göndermek.

Örneğin:

MAĞDUR 12345678910

Bir önceki yazımız olan Ne Zaman Emekli Olurum? başlıklı makalemizde Emeklilik Hesaplama, internetten emeklilik hesaplama ve Ne zaman emekli Olurum hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

3 Yorumlar

  1. Önceden sorgulama işlemi direk yüzyüze yapılırdı. Şimdi dört şey internet, cep telefonu üzerinden yapılmakta ve herşey daha rahat olmakta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.