Son Sorgulamalar

Çalıntı Telefon Sorgulama


Ülkemizde cep telefonu kullanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Her gün yeni telefonlar, her gün yeni kullanıcılara hitap etmektedir. Ülkemizde yeni cep telefonu alma oranı ikinci el telefon alanların oranına göre yüksektir. Akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte cep telefonu satın alma oranı daha da artmıştır.

İkinci el alınan cep telefonlara çok dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü imei klonlama sayesinde eski telefonlar çalıntı durumuna düşebilir veya almış olduğunuz cep telefonu kaçak olabilir.

Çalıntı Telefon Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çalıntı telefon sorgulama işlemi e-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-devlet sistemi üzerinden cep telefonu imei sorgulaması yöntemi kullanılmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için sisteme giriş yapmanıza gerek yoktur. Aşağıda çalıntı telefon sorgulaması yapabileceğiniz sayfanın linki verilmiştir.

calinti-telefon-sorgulamaİlgili linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada sizden cep telefonu imei numaranızı yazabileceğiniz alan açılacaktır. Bu alana cep telefonunuzun imei numarasını ve güvenlik kodunu ilgili alana yazıp sorgula butonuna tıkladığınızda cep telefonunuzun kaçak olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Çalıntı telefon sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Çalıntı Araç Sorgulama başlıklı makalemizde çalıntı araç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.