Son Sorgulamalar

Burs Sorgulama


Kredi ve Yurtlar Kurumu üniversite öğrencilerine burs ve kredi imkanı sağlamaktadır. Bu burslar sayesinde üniversite öğrencileri, üniversite hayatlarını daha rahat sürdürmektedir. Bu burslar belli kriterler çerçevesinde üniversite hayatı boyunca sürmektedir.

Kredi ve yurtlar kurumu vermiş olduğu bu bursları öğrenciler üniversiteden mezun olduktan sonra geri almamaktadır. Fakat burs şeklinde değil de kredi şeklinde bir yardımda bulunulmuşsa daha sonradan geri ödemesi yapılmaktadır. Kredi ve yurtlar kurumu öğrenim kredisi borç ödeme ve katkı kredisi borç ödeme şeklinde vermiş olduğu kredileri geri almaktadır.

Burs Sorgulama Nasıl Yapılır?

kyk-burs-sonuclari-sorgulamaÜniversite öğrencilerinin burs sorgulama işlemlerini yapabilmeleri için Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sitesine girmeleri gerekmektedir. KYK burs sorgulama ile ilgili size aşağıda link verilmiştir.

İlgili linke tıkladığınız zaman karşınıza KYK burs sorgulama ekranı çıkacaktır. Bu ekrandan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KYK burs sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde BİMER başvuru sonucunuzu öğrenmek ve BİMER başvuru sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.