Bankalarda Kalan Para Sorgulama


Çeşitli sebeplerle açılan banka hesapları, yine çeşitli sebepler ve günlük koşuşturmacalar sonucu unutulabilir. Unutulan banka hesapları içinde yine sahiplerinin işlemi eskiden olduğu gibi internetten sorgulanamamaktadır. Eskiden ise sorgulama işlemi internetten yapılıp gerekli işlemler yerine getirildikten sonra insanlar unuttukları paraları geri alabilmekteydiler.

Teknolojinin gelişip internetin yayılması faydanın yanında zarar da doğurur. Gelişen teknolojiye rağmen güvenlik açıkları baş göstermektedir. Bu tür parasal işlemlerde de güvenlik açıklarından faydalanan kötü niyetli insanlar sizin adınıza işlem yapıp paranıza bir şekilde el koyabilir.

bankalarda-kalan-paraDaha önceden işlemi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu sitesinin Zaman aşımı Hesapları Ön Bildirim Sorgulama isimli sorgulama sayfası yani BURADAKİ  adresten sorgulanabilirken, artık adrese girdiğinizde açıklamasıyla birlikte sorgulamanın neden durdurulduğu yazmaktadır.

Bu tarz parasal işlemleri bankaları ziyaret ederek ya da internet bankacılığını kullanarak sorgulamak mümkün olabilir bunun için de öncelikle hesap numarası ve şifre gibi bilgilerinizi hatırlamanız gerekmektedir. Onun dışında E-Devlet gibi sistemlerden de yapılamamaktadır.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
bankalarda kalan para sorgulama
Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın