Son Sorgulamalar

Bağkur Emeklilik Hesaplama


Emeklilik, günümüzde birçok insanımızın rüyasını konumundadır. Çalışanlar, verdiği emeklerin karşılığında bir nebze olsun rahatlayabilmek ve inzivaya çekilmek için türlü matematiksel hesaplar içinde son günlerini geçirirler. Yaş hesaplamaları, prim günlerinin ödenme sayısı sorunsalı gibi işlemler bu hesaplamaların en önemlilerindendir. Genelden özele doğru giden bu işlemlerin içerisinde en çok merak edilenlerden birisi de Bağkur emeklilik hesaplama işlemidir.

Kanun çerçevesinde hizmet akdine bağlı olmadan kendi adına bağımsız çalışanlar, köy ve mahalle muhtarları; kendi işyeri olan avukat, bakkal, manav, tüccar, çiftçi 4-b statüsünde sigortalı sayılmaktadırlar. Bunların dışında gelir vergisinden muaf olup esnaf ve sanatkar siciline kayıtlılar ile anonim şirketi yönetim kurulu üyesi ortakları da 4-b kapsamındadır.

bagkur_emeklilik_hesaplamaPeki ama Bağkur emeklilik hesaplama nasıl yapılır? Bunun için oldukça pratik bir yöntem vardır. SGK’nın geliştirmiş olduğu uygulamayı kullanarak gerekli olan bilgileri kutucuklara doldurduğunuz takdirde emekliliğinizi hesaplayabilirsiniz. Sitenin sayfasına girdiğiniz takdirde emeklilik türünüzü seçmeli, doğum tarihinizi girmeli, maluliyetinizin olup olmadığını belirlemeli ve buna benzer birkaç bilgiyi daha eklemelisiniz. Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girerek sağlıklı bir sorgulama yapmış olursunuz.

Bağkur (4-b) emeklilik hesaplamak için BURAYA TIKLAYINIZ

 

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. Ne Zaman Emekli Olurum ve Bağkur Emeklilik Hesaplama nezamanemekliolurum uygulama Detay ->

  2. benim bağkur emeklilik maaşım 2016 da ne kadar oldu.Bağkur emeklilik hesaplama üzerinden hesap yapabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.