Son Sorgulamalar

Bağ Kur Borç Sorgulama


Bağkur, kendi şahsı adına emeklilik sigortası ödeme işlemlerini yapan kişilerin daha önceden kullanmış olduğu bir emekli olma sistemi idi. 2006 yılı itibari ile bağkur, ssk ve emekli sandığı birleştirilerek Sosyal Güvenlik Kurumu SGK adı altında toplanmıştır. Bu sistem herkesi tek bir yerden yönetme ve emeklilik işlemlerini tek bir merkezden yapmak için idealdir.

2006 yılı öncesi çalışanlar Bağkur’dan SSK’ya veya SSK’dan Bağkur’a geçiş yaparak çalışma sürelerini doldurmaktaydı. Hal böyle olunca da emeklilik süresi geldiğinde Bağkur hizmet süresi ve SSK hizmet sürelerini toplayıp emekli olunup olunamayacağı öğrenilmektedir. Hizmet süreleri sorgulandıktan sonra SSK prim borcu sorgulama ve Bağkur prim borcu sorgulama işlemlerini yaparak kalan borçlar hesaplanıp emeklilik işlemlerine başlanılmaktadır.

Bağkur Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekli mi olmak istiyorsunuz, emeklilik sürenizin dolduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu durumda Bağkur borç sorgulaması ve SSK borç sorgulaması yaparak emeklilik için borcunuzun olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Çalışma süresi boyunca ödemediğiniz aylar karşınıza borç olarak çıkacaktır. Ödenmeyen bu aylar emeklilik işlemleri için ödenmesi gerekmektedir.

bagkur-borc-sorgulamaBağkur borç sorgulaması yapmak için aşağıda size vermiş olduğumuz linki kullanabilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada sizden bazı alanları seçmeniz istenecektir. Bu alanlar sorgu türü, sorgu tipi gibi alanlardır. Kendinize uygun olan seçeneği seçip bağkur dönem borcu sorgulama veya bağkur geçmiş dönem borcu sorgulama işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Bağkur borç sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama başlıklı makalemizde BİMER başvuru sonucunuzu öğrenmek ve BİMER başvuru sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. Esnaf için Bağ-Kur primleri yeniden değerlendirme oranı yüzde 5,58 yükseltilirse makul bir artış olur yada bize de 110 TL destek yapılmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.