Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Online Randevu Alma


Ankara Üniversitesi ülkemizin güzide üniversitelerinden biridir. Ankara Üniversitesi’ne bağlı olan Tıp Fakültesi’de Ankara ve bölgesine hizmet veren bir üniversite hastanesidir. Atatürk 1937 yılında Ankara ve Van ilimizde Tıp Fakültesi açılmasını istedi. Bu istek 1945 yılında karşılığını bularak Ankara Tıp Fakültesi açıldı.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Online Randevu Alma

Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde hizmet veren hastaneler için Merkezi Hastane Randevu Sistemi(MHRS) adı altında bir sistem kurmuştur. Bütün hastanelerden aynı sistem üzerinden randevu alınmaktadır. Fakat üniversite hastaneleri farklı yapıda olduğu için üniversite hastaneleri için MHRS sistemi üzerinden randevu alınamamaktadır.

işlemi için kendi web sayfasına giriş yapmalısınız. Bu işlemi yapabileceğiniz bağlantı aşağıda size verilmiştir.

ankara-tip-fakultesiİlgili bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan ekranda sizden TC kimlik numarası ve şifre bilgisi sorulacaktır. Bu bilgileri girip giriş butonuna tıkladığınızda Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi online randevu sistemini kullanabilirsiniz.

Sisteme giriş yapabilmeniz için daha önceden sisteme üye olmanız gerekmektedir.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi internetten online randevu almak için TIKLAYIN…

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi online randevu sistemine üye olma işlemini yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
ank üniversitesi tıp fakültesi randevu, ankara ünşiversitesi online randevu sitesi
Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın