Son Sorgulamalar

Akıllı Etiket Nedir?


Akıllı etiket uygulaması 1 Mart itibari ile başladı. Akıllı Etiket uygulaması sayesinde artık ürün içeriklerini öğrenmeniz mümkün. Avrupa Birliği müktesabatına uyum çerçevesinde hazırlanan yönetmelik 29 Aralık 2011 tarihli yönetmelikte yayınlanmıştı. Bu yönetmelik Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği olarak geçmektedir.

ürk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği ile ilgili resmi gazeteye BURAYA tıklayarak ulaşmanız mümkündür.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği’ne uyum çerçevesinde taklit, tağşiş edilmiş ürünlerin satılmasını ve üretimini engellemesi ile birlikte güvenli gıda için Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi (ÜDTS) uygulamasına başladı.

akilli-etiketSiyah çay, bitkisel sıvı yağlar, bebek mamaları gibi ürünler için Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi (ÜDTS) kullanılabilecek.

Akıllı Etiket Uygulaması Nasıl Çalışır?

Bu uygulama ile akıllı telefonların desteklediği temassız ödeme sistemi (NFC) ile ürünlerin üzerindeki NFC destekli özel barkodlar okutulup ürünün içeriğine ulaşılabilecek.

Akıllı Telefonlar Daha da Önemli Olacak

Akıllı Etiket uygulaması akıllı telefonların yardımıyla kullanılabilecek. Akıllı telefonlarınıza kuracağınız temassız ödeme sistemi uygulaması sayesinde ürünlerin bilgilerini görüp okuma, ürünlerin ücretini ödeme gibi işlemleri akıllı telefonlarınızla yapabilirsiniz. Bu durum akıllı telefonların önemini arttırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Şifresiz SGK Sorgulama başlıklı makalemizde 4/A hizmet dökümü, 4/B hizmet dökümü ve 4/C hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. . dün akıllı etiket uygulamasından bahsettiniz bunun ilk muhattabı gıda mühendisleridir.Ama adımız bile geçmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.