Son Sorgulamalar

Aile Hekimi Sorgulama


Aile hekimi uygulaması ülkemiz insanının rahatsızlıklarının doğumdan önce başlayarak takip edilmesi, yönlendirilmesi gibi konularda başarılı olan bir uygulamadır. Aile hekimliği uygulaması aynı zamanda hastanelerdeki kalabalığı da önlemiş olmaktadır.

Her mahallenin kendine ait bir aile hekimi bulunmaktadır. Aile hekiminizde size ait bir dosya bulunup sürekli takibiniz sağlanmaktadır. Bulunduğunuz mahallenin aile hekimini kendi aile hekiminiz olarak kabul edebileceğiniz gibi aile hekiminizi kendinizde seçebilirsiniz. Yani mahallenizin aile hekimini kendi aile hekiminiz olarak kabul etmiyorsanız, yerleşim yerinizdeki mevcut olan aile hekimlerinden bir tanesini kendinize aile hekimi olarak belirleyebilirsiniz.

Aile Hekimi Sorgulama Nasıl Yapılır?

 Aile hekiminizi internetten öğrenmek çok basit bir işlemdir. Aile hekiminizi Sağlık Bakanlığı’nın web sitesi aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı’nın aile hekim sorgulama sayfası aşağıda sizinle paylaşılmıştır. Bu sayfa haricindeki sorgulamalar yasal olmayıp herhangi bir resmiyeti yoktur.

aile-hekimi-sorgulamaAşağıdaki linke tıkladığınızda açılacak olan web sayfasında karşınıza doldurmanız gereken bazı alanlar çıkacaktır. Bu alanlar TC kimlik numaranız ve doğrulama kodudur. Bu iki bilgiyi ilgili alanlara girip sorgula butonuna tıkladığınızda aile hekiminizi öğrenmiş olursunuz.

*Hatırlatma: İlgili linkin haricindeki aile hekimliği sorgulamaları yasal olmayıp herhangi bir resmiyeti yoktur.

Aile hekiminizi öğrenmek ve aile hekimi sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Euro Kuru Sorgulama? başlıklı makalemizde Euro, Euro fiyatı öğrenme ve Euro kuru sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Sultangazi Belediyesi Şikayet

Kurumlar artık iş yüklerini azaltmak ve işlerini hızlandırmak için işlemlerini online sisteme taşımaktadırlar. İnternetten randevu, …

2 Yorumlar

  1. UCRETLİ OGRETMEN NEDİR YA. İYİ O ZAMAN UCRETLİ AİLE HEKİMİ YAPİN BİZİN. NE VAR YANİ İKİ İLAC YAZİP YOLLAYAMAYAC MİYİZ!!! BU MUDUR

  2. Tıbbi sekreterle Aile hekimi, aile sağlığı elemanı iş yükü hafifler sağlık hizmeti verimi arta r

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.