Son Sorgulamalar

Adres Yerleşim Yeri Sorgulama


Ülkemizde adrese dayalı nüfus kayıt sistemi bulunmaktadır. Bu sisteme göre herkesin nerede oturduğu bilgisayardan öğrenilebilmektedir. Bu sistemin mantığı herkesin bir adresinin olması ve kimsenin adressiz kalmaması yani adrese dayalı nüfus kayıt sistemi dışında kalmamasıdır. Bu sistemin dışında kalanlara sistem tarafından ceza kesilmektedir.

İnternetten Yerleşim Yeri Doğrulama Nasıl Yapılır?

adres-yerlesim-yeri-dogrulamaKendi adresinizi internet üzerinden yerleşim yeri doğrulama sistemi ile sorgulayabilirsiniz. Yerleşim yeri sorgulaması yapabileceğiniz link aşağıda verilmiştir. İlgili bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan sayfada ilk önce TC kimlik numaranızı ve güvenlik numarasını yazmalısınız. Sonraki aşamada ilinizi, ilçenizi, mahallenizi, cadde sokak bilgilerinizi, dış kapı ve iç kapı numaranızı seçip son butonuna tıklayın. Böylece  yerleşim yeri doğrulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Adres yerleşim yeri doğrulama işlemi için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Şişli Belediyesi Borç Sorgulama ve Borç Ödeme

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte insanların ihtiyaçları da hızla değişmektedir. İnsanların teknolojiye olan bağlılık ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.