Son Sorgulamalar

Ada Parsel Sorgulama


Arsa, arazi gibi taşınmazlar parsel sistemine göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından parsellenmektedir. Her bir ada, parsel veya parsellerden meydana gelmektedir. Bu parseller bir kişiye ait olabileceği gibi birden çok kişiye de ait olabilmektedir. Peki herhangi bir taşınmazın ada parsel numarası nasıl öğrenilir? Aşağıda sizlere ada parsel numarası öğrenme işlemi anlatılacaktır.

Ada Parsel Numarası Nasıl Öğrenilir?

İnternetten ada parsel numarası öğrenme işleminizi yapabilmek için Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Parsel Sorgulama Uygulaması’nı kullanabilirsiniz. Parsel Sorgulama Uygulaması yardımı ile taşınmazların aşağıdaki bilgilerine ulaşabilirsiniz;

  • Taşınmaz kimlik no
  • Ada Numarası
  • Parsel Numarası
  • Tapu Alanı
  • Nitelik
  • Mevkii
  • Pafta

Peki ada parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır? Bu işlem için aşağıda sizlere verilmiş olan linke tıklayarak ilgili sayfaya ulaşın. Ardından ada parsel sorgulama yapmak istediğiniz il, ilçe ve mahalle bilgilerini ilgili alanlardan seçin.

Mahalle bilgisinin alt tarafında bulunan ada no, parsel no bölümlerini biliyorsanız doldurup sorgula butonuna tıklayın. Sizlere harita üzerinde sizin belirlemiş olduğunuz ada parsel nolu alan gösterilecektir. Harita üzerinde gösterilen alanın üzerine tıklayarak o parsel ile ilgili yukarıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eğer ki ada ve parsel numarasını bilmiyorsanız aynı uygulama üzerinden il, ilçe ve mahalle seçimi yaptıktan sonra harita üzerinde bulunan simgelerden “i” simgesine tıklayarak ada ve parsel numarasını haritadan sorgulama işlemini seçin. Ardından harita üzerinde ada ve parsel numarasını öğrenmek istediğiniz yere tıklayıp o alanın ada ve parsel numarasını görebilirsiniz.

Ada parsel sorgulama işleminizi yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Randevu Alma başlıklı makalemizde Marmamara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi internet üzerinden randevu alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.