Açık Öğretim Lisesi 8-9 Ağustos 2015 Sınav Giriş Belgesi


2014 2015 eğitim öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi 3.dönem sınavı 8-9 Ağustos 2015 tarihlerinde 3 oturum şeklinde yapılacak. Birinci oturum 8 Ağustos sabah 09:30 ‘da başlayıp 12:30 da bitecek, ikinci oturum öğleden sonra 14:00’da başlayıp 17:00 ‘da bitecek, üçünc oturum ise 9 Ağustos sabahı 09:30’da başlayıp 12:30 ‘da bitecek.

Öğrencilerin daha önceden seçmiş oldukları derslerden sorulacak olan sınav soruları karşısında başarılı olmaları durumunda bu dersin kredisi kadar kredi öğrencilerin hanesine yazılacak. Eğer ki öğrenci herhangi bir ders seçimi yapmamış ise sistem otomatik olarak bu öğrenciye ders seçimi yapmaktadır.

8-9 Ağustos Sınav Giriş Belgesi Nereden Alınır?

Açık öğretim Lisesi 3.dönem sınavlarına kural gereği sadece 18 yaşını doldurmuş öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Bu kural henüz öğretim çağı dışına çıkmamış öğrencilerin normal okullardan daha önce liseyi bitirmelerini önlemektedir.

aol-ogrenci-girisiAçık Öğretim Lisesi 8-9 Ağustos 2015 sınav giriş belgenizi bölümünden alabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için gerekli link aşağıda sizinle paylaşılmıştır. İlgili linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada sizden öğrenci numaranız, şifreniz ve güvenlik için oluşturulmuş güvenlik kodu bilgisi istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz girip “Giriş İçin Tıklayın” yazan butona tıklayarak giriş işleminizi gerçekleştirin.

Öğrenci girişini başarılı bir şekilde yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan ekranın sol tarafındaki menüleri kullanarak sınav giriş belgesi yazan yere tıklayıp, açık Öğretim Lisesi sınavına nerede gireceğinizi öğrenin. Ardından sınav giriş belgenizin çıktısını almak için yazıcı simgesine tıklayıp çıktınızı alın. Açık Öğretim Lisesi sınavlarına giriş esnasında bu belge kullanılacaktır.

almak için TIKLAYIN… 

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum

  1. By Koru

  2. By Furkan

  3. By uzun

  4. By mrzeker

  5. By mrzeker

Bir Cevap Yazın