Son Sorgulamalar

Açık Öğretim Lisesi 3-4 Ocak Sınav Giriş Belgesi


Okul hayatına herhangi bir sebepten dolayı devam edemeyen, devam etmek istemeyen vb  sebeplerden dolayı bırakmak zorunda kalanlara fırsat olarak açık öğretim lisesi gösterilmektedir. Kişi açık öğretim lisesine kaydını yaptırarak 18 yaşını doldurmuşsa yılda 3, doldurmamışsa yılda 2 tane sınava girerek açık öğretim lisesinden lise diploması almaya hak kazanır.

aolAçık öğretim lisesi sınavları yılda 3 kez yapılır. Her sınav 2 gün sürer. Bu sınavlardan yaz döneminde yapılanlara sadece 18 yaşını doldurmuş olanlar girebilir. 18 yaşını doldurmamış olanlarsa henüz öğrenim çağı dışına çıkmadıkları için sadece 2 sınava girebilir.

Bu sınavların haricinde bazen yapılan ara sınav bulunmaktadır. Fakat ara sınava giriş şartları bulunduğundan bu sınava herkes girememektedir.

Açık öğretim lisesi resmi sayfasında her yıl iş takvimi yayınlanmaktadır. Bu takvime göre 2015 yılındaki ilk sınav 3-4 Ocak 2015 tarihinde yapılacaktır. Sınava girebilmeniz için gerekli olan şartlardan biri olan sınav giriş belgesini aşağıdaki linke tıklayarak alabilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra açılacak olan yerde sizden güvenlik kodu, öğrenci no, ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi unutmuşsanız veya bilmiyorsanız en yakın halk eğitim merkezine veya mesleki eğitim merkezine başvurarak şifrenizi alabilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra giriş butonuna tıklayıp sisteme giriş yapınız. Daha sonra sol taraftaki menüden sınav giriş yazan menüye tıklayıp sınava nerede gireceğinizi öğrenip çıktı alabilirsiniz.

Açık öğretim lisesi 3-4 Ocak 2015 sınav giriş yerinizi öğrenmek ve sınav giriş belgenizi almak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Diyarbakır Doğalgaz Fatura Borç Sorgulama başlıklı makalemizde diyarbakır doğalgaz fatura sorgulama, diyargaz ve doğalgaz hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
açık lise sınav giriş belgesi

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

10 Yorumlar

 1. alllah aşkına 3 4 ocak soruları öğrenmem lazım lütfen verirmisin

 2. Sayın Demet Hanım,
  Sınav soruları Açık Öğretim Lisesi tarafından, sınav bitiminden birkaç gün sonra açıklanır. Sınav soruları bir sonraki yazımızda da http://e-sorgulamamerkezi.com/3-4-ocak-acik-ogretim-lisesi-sinav-sorulari-ve-cevap-anahtari.html belirttiğimiz gibi sınavdan sonra açıklanacaktır. Bizim elimizde de sınav soruları bulunmamaktadır. Sonuçta henüz yapılmayan bir sınavdan bahsediyoruz.

 3. Açık öğretim sınavına son 1 gün kaldı. Allah hepimizin yardımcısı olsun…

 4. Göçmen Fırlaması

  Açık öğretim sınavına Necip demirde giriyom yarın necipteyim.

 5. Vehibe Ekrem

  YÖK FormasyonuDurdur Bir de açık öğretimle uzaktan öğretim denen bir icatınız var. bir gecede binlerce kişi mezun oluyor”

 6. Metrobüs Sevici

  , açık öğretim ile öğrenci akbili olmuyor

 7. Seneler sonra okul sıralarına oturup sınav olacağım aklıma gelmezdi kahrolsun açık öğretim

 8. Açık öğretim sınavına telefonla girmek yasak ama hala girmeye çalışan varmı bilmiyorum.

 9. hadisderyasii

  Açık Öğretim sınavına girecek kardeşlerimize Yüce Allah’tan zihin açıklığı ve başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.