Son Sorgulamalar

3.Köprü Nereden Geçecek?


İstanbul ilimizde Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nı birbirine bağlayan 2 tane köprü bulunmaktadır. Bu köprüler Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü. İstanbul trafiğinin yoğun olmasından dolayı iki köprü yetmemiş üçüncü köprüye ihtiyaç duyulmuştur. Her ne kadar üzerinde bir sürü tartışmalar yapılmış olsa da üçüncü köprünün olması hem İstanbul trafiğini rahatlatacak, hem de yeni yerleşim bölgeleri oluştuğu için İstanbul’da yaşamak isteyenlere yeni yerleşim yerleri açılmıştır.

Üçüncü Köprü Nereden Geçecek?

Üçüncü köprünün ismi Yavuz Sultan Selim Köprüsü olacaktır. Yavuz Sultan Selim Köprüsü‘nün Avrupa ayağı İstanbul Sarıyer İlçesine Bağlı Garipçe Köyünde, Anadolu Yakası ayağı ise İstanbul Beykoz İlçesi Poyrazköy semtinde olacaktır.

3.koprü3.köprü güzergahı yani Kuzey Marmara Otoyolu ise İstanbul Batı sınırında Kınalı Mevkiinde TEM otoyolundan başlayacak, Kömür ocakları mevkiinden Garipçe Köyü’ne ulaşacaktır.

Üçüncü Köprünün Geçeceği Bölgede Emlak Fiyatları Ne Durumda?

Üçüncü köprü trafiği rahatlatmasının yanında İstanbul’un bu bölgesindeki emlak fiyatlarını da yükseltmiştir. Üçüncü köprünün yapılacağının sinyallerinin verilmesinin ardından emlak fiyatları ilgili yol güzergahında kat kat fırlamıştır.

Üçüncü Köprünün Adı Ne Olacak?

Bilindiği üzere İstanbul’da iki tane köprü bulunmakta. Bu köprüler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü. Yeni açılacak olan üçüncü köprünün adı ise Yavuz Sultan Selim Köprüsü olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İnternet Hızı Sorgulama başlıklı makalemizde İnternet bağlantı hızınızı öğrenmek, TTNET ve TTNET hız testi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
üçüncü köprü güzergahı, 3 köprü harita, 3 köprü nerede, 3 köprü güzergahı, üçüncü köprü nereden geçecek harita, 3 köprü nereden geçecek, osmangazi köprüsü harita, 3 cü köprü güzergahı haritası, üçüncü köprü yol güzergahı haritası

Benzer Yazı

Sultangazi Belediyesi Şikayet

Kurumlar artık iş yüklerini azaltmak ve işlerini hızlandırmak için işlemlerini online sisteme taşımaktadırlar. İnternetten randevu, …

2 Yorumlar

  1. yahu Avrupa’ya nereden geçecek? 3. köprü dışında Avrupa’ya kesintisiz demiryolu geçişi var mı?

  2. 3.Köprü selfie’cileri bu kez bakın nerede görüldüler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.