Son Sorgulamalar

23-24 Kasım 2016 TEOG Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı


Milli Eğitim Bakanlığı liselere giriş sınavı olarak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş kısa adı ile TEOG adlı bir sınav sistemi getirmiştir. Artık hiçbir liseye sınavsız giriş yapılamamaktadır.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1.TEOG Ne Zaman Yapılacak?

Her yıl dönem dönem olmak üzere toplamda 2 tane TEOG sınavı yapılmaktadır. Öğrencilerin bu sınavdan almış oldukları puanlar, sınava girmiş oldukları dersin 2.notu olarak e-okul sistemine geçmektedir.. Yani öğrenci matematik dersinden 2.sınava girmeyip TEOG sınavına girecektir. Böylece TEOG sınavında matematikten almış olduğu not matematik dersinin 2.sınavı yerine geçecektir.

2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 1.TEOG sınavı da 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe günü her gün 3 oturumdan toplamda 6 oturum olarak yapılacaktır.

TEOG Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınacak?

Her öğrenci kendi okulunda girecek, sadece öğretmenler başka okuldan olacaktır. Yani bir öğretmen görev yaptığı okulda TEOG sınavına giremeyecektir. Öğrencilerin TEOG sınavına hangi salonda girecekleri e-okul sistemi üzerinden açıklanmaktadır. Okul idaresi TEOG sınavından önce okul idaresinin e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak sınav işlemleri modülü bölümünden yazıcı simgesine tıklayıp kendi öğrencilerinin hangi salonda sınava gireceğini görebilecektir. Okul idaresi bu raporu çıktı olarak alıp öğrencilerin görebileceği bir yere asmalıdır. Böylece öğrenciler TEOG sınavında hangi salonda gireceklerini öğrenmiş olurlar.

Yani TEOG sınav giriş belgesi alınmayacak ve öğrenciler sınavlara kendi okulunda okul idaresinin asmış olduğu listeye göre gireceklerdir.

TEOG Sınavaında Kaç Soru Sorulacak?

teogTEOG sınavı ard arda 2 gün olmak üzere toplamda 6 oturum şeklinde yapılmaktadır. 3 oturum birinci gün, 3 oturum da 2.gün yapılmaktadır. Öğrencilere Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi, İngilizce ve Fen Bilimleri dersinden 20’şer sorudan oluşan toplamda 120 soruluk kitapçıklar verilecektir. Yani öğrencilere toplamda 120 soru sorulacaktır.

TEOG Sınavı Saat Kaçta Başlayacak?

TEOG sınavı 23 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 09:00’da başlayacaktır. İlk oturum saat 9’da başlayacak olup 09:40’ta da sona erecektir. Her oturum 40 dakika sürecek ve oturumlar arasında öğrencilerimizin dinlenmesi için 30’ar dakika süre verilecektir. Aşağıda sizlere TEOG uygulama takvimi verilmiştir.

BİRİNCİ GÜN TEOG SINAVI İÇİN

DERSLER BAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ
Türkçe 09:00 20 40 Dakika
Matematik 10:10 20 40 Dakika
Din Kültürü ve A.B. 11:20 20 40 Dakika

 İKİNCİ GÜN TEOG SINAVI İÇİN

DERSLER BAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ
Fen Bilimleri 09:00 20 40 Dakika
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10:10 20 40 Dakika
Yabancı Dil 11:20 20 40 Dakika

TEOG Sınavına Giremeyen Öğrenciler Ne Yapacak?

TEOG sınavına herhangi bir mazeretinden dolayı giremeyen öğrenciler mazeretlerini belirtir dilekçelerini okul idaresine bildirecek ve okul idaresi de mazereti geçerli bulduğu taktirde TEOG Mazeret Sınavı adı altında bir sınav yapacaktır. TEOG Mazeret Sınavı 17 Aralık 2016 Cumartesi ve 18 Aralık 2016 Pazar günü yapılacaktır.

23-24 Kasım TEOG Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

Yapılacak olan TEOG ile ilgili TEOG sınav soruları ve cevap anahtarı sınav yapıldıktan sonra Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi sayfasında yayınlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Aksa Jeneratör Müşteri Hizmetleri Aksa Jeneratör Çağrı Merkezi İletişim Destek Telefon Numarası başlıklı makalemizde Aksa Jeneratör arıza, Aksa Jeneratör çağrı merkezi numarası ve Aksa Jeneratör müşteri hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.