Son Sorgulamalar

2019 İOKBS Ne Zaman Yapılacak?


İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı her yıl 5,6,7,8,9,10, 11 ve hazırlık sınıfı öğrencileri için yapılmaktadır. Bu sınav daha önceden herke tarafından Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı olarak bilinmektedir.

2019 İOKB Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı(PYBS)’nın her yıl mart ayı içerisinde müracaatları alınmaktadır. Bu müracaatların sonucunda okulda oluşturulan komisyonlarca onaylanan öğrenciler PYBS’ye girebilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl sınav takvimi yayınlamaktadır. Bu yılki sınav takvimi de yayınlanmış olup, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı 2019 yılı sınav tarihi 2 Haziran 2019 olarak belirlenmiştir.

Daha önceden 2019 yılı İOKBS başvuru şartları tutan ve başvuru yapıp başvurusu onaylanan öğrenciler 2 Haziran 2019 tarihinde bu sınava sınav giriş belgeleri ile birlikte gireceklerdir.

İOKBS, sınav giriş belgesi ise öğrencilerin kendi okulları tarafından sınavdan en az bir hafta önce e-okul sisteminden çıkartılıp onaylanacak ve öğrencilere dağıtılacaktır.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Kira Geliri Beyannamesi Nasıl Verilir? başlıklı makalemizde İnternet Vergi Dairesi, İnternetten kira geliri beyannamesi verme ve Kira geliri vergisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Üsküdar Belediyesi Borç Sorgulama ve Borç Ödeme

Üsküdar ilçesi, Ümraniye, Kadıköy, Beykoz ve İstanbul Boğazı ile komşudur. Yaklaşık 530.000 nüfusa sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.