Son Sorgulamalar

2019 Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Ne Zaman Nasıl Yapılır?


Açık Öğretim Lisesi, Açık Lise iş ve işlemleri yıl içerisinde 3 defa yenilenmektedir. Her yenilemede de sınav yapılmaktadır. Açık Lise 1.dönem, Açık Lise 2.dönem ve yaz dönemi şeklindedir.

2019 Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Ne Zaman Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi diğer adı ile Açık Lise iş ve işlemleri hal eğitim merkezleri ve mesleki eğitim merkezleri tarafından yürütülmektedir. Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt yaptıracak olan kişilerin mutlaka halk eğitim merkezlerine başvurarak işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

2019 Açık Öğretim lisesi 2.dönem kayıt yenileme işlemleri 9 Ocak 2019 tarihinde başlamış olup, 30 Ocak 2019 tarihinde son bulacaktır. Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 30 Ocak 2019 tarihine kadar kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bu tarihlere kadar kayıtlarını yenileyemeyen öğrenciler ise 1 Şubat 2019 ve 6 Şubat 2019 tarihleri arasında mazeretli olarak kayıt yenileme işlemi yapılabilir.

Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dönemsel olarak kayıt yenileme işlemlerini yapacak olan kişilerin 9 Ocak-30 Ocak 2019 tarihleri arasında ayıt yenileme ücretlerini ilgili bankaya yatırmaları gerekmektedir. Bu işlemin ardından sistemde öğrenci durumu aktif olarak düzelecektir.

Bir önceki yazımız olan Kadıköy Belediyesi Şikayet başlıklı makalemizde Kadıköy Belediyesi şikayet ve Kadıköy Belediyesi vergi borcu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.