2016 YGS Giriş Yerleri


Üniversite her öğrencinin hayallerini oluşturmaktadır. Ülkemizde üniversite alımları aşamalı olarak 2 adet sınavla yapılmaktadır. Bu sınavlardan ilki olan YGS, 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacaktır. YGS’de başarılı olanlar ise bir sonraki sınava alınacaktır. Bir sonraki sınavın adı LYS’dir. LYS her bölü için farklı farklı yapılmaktadır. Bu yüzden LYS çeşitlilik göstermektedir. LYS 1, LYS 2 gibi isimlerler derslere göre değişmektedir.

2016 YGS Giriş Yerleri Öğrenme

2016-ygs-giris-yeri2016 yılı YGS 13 Mart pazar günü yapılacaktır. Yanınızda bulundurmanız gereken evraklardan biri de sınav giriş belgenizdir. Sınav giriş belegelerinizi ÖYSM’nin aday işlemleri bölümü olan ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapabilmektesiniz. Aşağıda sizlere ilgili link verilmiştir.

işlemi için TIKLAYIN…

ais.osym.gov.tr adresi üzerinde SİSTEME GİRİŞ butonuna tıklayarak sisteme giriş yapıp YGS giriş belgesi alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Girişte şifrenizi unutmuşsanız şifremi unuttum bölümüne, yabancı uyruklu iseniz ve YU numarasında sıkıntı yaşamışsanız bilgi için YU No Yardım linkine tıklamanız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Akmercan Delta Doğalgaz Fatura Sorgulama başlıklı makalemizde Akmercan Delta Doğalgaz, Akmercan Delta Doğalgaz fatura ödeme ve Akmercan Delta Doğalgaz fatura sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum

  1. By yes

  2. By sinav

  3. By Dogu

Bir Cevap Yazın