Son Sorgulamalar

2016 PYBS Ne Zaman Yapılacak?


Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı yani kısa adı ile PYBS her yıl yapılan bir sınavdır. Sınava 5,6,7,9 ve 10.sınıflar katılabilirler. 11 Sınıflar ise bulunduğu Meslek Lisesi, Teknik Lise, genel lise ve imam hatip lisesi türlerine göre uygun olanlar katılabilir. 8.sınıf öğrencileri de sınava girmez fakat kendisinin girmiş olduğu TEOG sınavı sonucuna göre PYBS puanı hesaplanarak PYBS puanı belirlenir. Yapılacak sınavın sonucunda öğrenciler burs alma veya yatılı okuma imkanına sahip olacaklardır. Peki 2016 PYBS ne zaman yapılacak?

2016 PYBS Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı yapacağı sınavları önceden duyuru şeklinde önceden yayınlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı 2016 PYBS takvimini de  duyurmuştur. Buna göre 2016 PYBS 28 Mayıs saat 10:00 da yapılacaktır.

2016-pybs-sinav-takvimi

Yukarıda sizlere 2016 PYBS takvimi verilmiş olup sınav takvimini inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Edremit Belediyesi Borç Sorgulama ve Borç Ödeme başlıklı makalemizde Edremit Belediyesi borç sorgulama ve borç ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Güngören Belediyesi Şikayet, Dilek ve Öneri

Kurumların dilek öneri ve şikayet gibi geri dönütleri alarak kendilerini düzenlemeleri, o kurumların kendisini geliştirmesini …

1 Yorum

  1. 2016 PYBS 7.Sınıf Matematik Çözümleri Video İLK KEZ ve SADECE EBA’da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.