Son Sorgulamalar

2015 PYBS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?


Öğrencilerimizin ve velilerimizin merakla bekledikleri PYBS sınav takvimi yayınlandı. Buna göre 2015 PYBS başvuruları 20 Nisan – 30 Nisan arasında yapılacak. PYBS sınavı ise 13 Haziran 2014 saat 14:00’te yapılacaktır. Peki PYBS sınav giriş belgelerini öğrenciler nasıl alacak?

2015 PYBS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınacak?

PYBS sınav giriş belgesini internetten alma işlemi okul müdürlüklerinin yapacağı iş ve işlemler arasındadır. 5, 6, 7, 9, 10 ve 11.sınıfların PYBS sınav giriş belgeleri 8 Haziran 2015 tarihinde yayınlanacaktır. PYBS giriş belgesi fotoğraflı olarak yayınlanacaktır. Okul müdürlükleri 8 Haziran 2015 tarihinde e-okul sistemi üzerinden öğrencilerin PYBS giriş belgelerini fotoğraflı olarak alacak ve imzalayıp mühürleyecektir.

Sınav giriş belgeleri öğrencilere posta yolu ile gönderilmeyecek olup öğrenci sınav giriş belgesini okul müdürlüğünden elden alacaktır.

pybs-giris-belgesiSınav giriş belgesi üzerinde öğrencilerin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi(il/ilçe), bina, salon ve oturacağı sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci sınav giriş belgesi üzerinde yazan bilgilere göre ilgili sınav salonunda sınava alınacaktır. Bunun dışında herhangi bir durum oluşmadığı taktirde öğrenci sınav yeri değiştirilmeyecektir.

PYBS sınav yeri değiştirme işlemi bölge sınav yürütme komisyonunun teklifi üzerinde ÖDSGM’nin uygun görmesi ile olabilmektedir. Bu işlemde doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda uygulanmaktadır.

PYBS Sınav Giriş Belgesini Kaybeden Öğrenciler Ne Yapacak?

PYBS giriş belgeleri okul müdürlükleri tarafından çıkarıldığı için PYBS sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, PYBS sınav giriş belgesinin yenisini kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alabileceklerdir.

PYBS’ye Yurt Dışından Başvuranlar Sınav Giriş Belgesini Nasıl Alacak?

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına yurt dışından başvuran öğrencilerimizin sınav giriş belgeleri 8 Haziran 2015 tarihinde, sınava başvuru yaparken belirtmiş oldukları mail adreslerine gönderilecektir.

Yurt dışı başvuruları esnasında öğrenciler Ek-3 adı altında PYBS Yurt Dışı Başvuru Formu doldurmaktadır. Bu formda belirtilen mail adresi sürekli kullanılan bir mail adresi olmalıdır. Bilgiler güncel olmalıdır.

Herhangi bir nedenle sınav giriş belgesini alamayan öğrencilerimiz ise sınav giriş belgesini pybs@meb.gov.tr adresine müracaat ettiklerinde sınav giriş belgesinin mail adreslerine gelmesini sağlayabilirler.

Aşağıda 2015 PYBS takvimi verilmiştir.

2015pybs

Bir önceki yazımız olan 2015 PYBS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde 2015 PYBS sınav saati ve 8.sınıfların PYBS değerlendirme puanı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
pybs giriş belgesi 2015, BURSLULUK SINAVI GİRİŞ BELGESİ 2015, pybs giriş belgesi nereden alınacak, 2015 pybs sınav giriş belgesi, pybs 2015 giriş belgesi, bursluluga giris belgesi

Benzer Yazı

Sultangazi Belediyesi Şikayet

Kurumlar artık iş yüklerini azaltmak ve işlerini hızlandırmak için işlemlerini online sisteme taşımaktadırlar. İnternetten randevu, …

3 Yorumlar

  1. PYBS Sınav Sonuçları Açıklandı mı? – PYBS 2015 Başvurusu Ne Zaman? Ne kadar Burs Alacağım? – Pybs Bursu Kaç Tl…

  2. PYBS 2015 2016 Burs Miktarı Ne Kadar Kaç Lira MEB PYBS Burs Paraları ne zaman yatacak?

  3. YusraahmedAhmed

    Bursluluk Sınavı | 2015 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) Soruları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.