Son Sorgulamalar

11-12 Haziran 2016 Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Yerleri ve Sınav Giriş Belgesi Alma


Açık Öğretim Lisesi sınavları ülkemizde yılda 3 dönem halinde yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesi okul hayatını tamamlayamamış veya bir sebepten dolayı bırakmak zorunda olan kişilerin öğretim hayatını devam ettirmelerini sağlar. Ama şunu da unutmamak gerekir ki okul ile kesinlikle aynı olamamaktadır. Ve 4 yılda biten lise hayatı açık öğretimde 4 yılda çok zor bitirilebilmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Kayıtları

Açık Öğretim Lisesi kayıtları her dönemin başında yapılmaktadır. Kayıtlar 1.dönem, 2.dönem ve 3.dönem olarak 3 dönemden oluşmaktadır. 3.döneme sadece 18 yaşını doldurmuş olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri başvurabilmektedir. Açık Öğretim Lisesi kayıtları 2016 yılı itibari ile 30 TL’ye çıkartılmıştır. Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığı ile ödenebilen ücretler dönem başında kayıt zamanında yapılmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi ders seçme işlemleri de ücret yatırıldıktan sonra yapılabilmektedir. Açık Öğretim Lisesi ders seçiminde seçebileceğiniz toplam kredi sayısı 35 tir.

11-12 Haziran 2016 Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Yerleri ve Sınav Giriş Belgesi Alma

aol2015-2016 Öğretim Yılı Açık Öğretim Lisesi 3.dönem sınavı 11-12 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Bu sınava sadece 18 yaşını doldurmuş olan öğrenciler katılabilecektir. Bu öğrencilerimiz sınav giriş belgeleri TC kimlik numarası olan nüfus cüzdanları ile beraber sınava katılabileceklerdir.

11-12 Haziran 2016 Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgesi alma işlemlerinizi internet üzerinden yapmanız mümkündür. Sınava girilecek okullar genelde sınavdan 1 hafta önce açıklanmaktadır. Sınav giriş belgesi işlemlerinizi ve sınava gireceğiniz yerleri Açık Öğretim Lisesi resmi sitesi üzerinde bulunan öğrenci girişi bölümü ile öğrenebilirsiniz. Açık Öğretim Lisesi sınav giriş belgesi alma işlemini ayrıntılı bir şekilde öğrenebilmek için “Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?” başlıklı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerinizi öğrenmek ve sınav giriş belgenizi almak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Bozüyük Belediyesi Borç Sorgulama ve Ödeme başlıklı makalemizde Bozüyük Belediyesi borç sorgulama ve ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.